Mistrovský titul obhájila Zásahová jednotka z Jihomoravského kraje | Týdeník Policie

Mistrovský titul obhájila Zásahová jednotka z Jihomoravského kraje

Mistrovský titul obhájila Zásahová jednotka z Jihomoravského kraje

Ve dnech 23. a 26. září 2019 se uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí 2019. Hlavním organizátorem mistrovství bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Sportovní klub policie Most a Policejní prezidium České republiky. Záštitu nad celým mistrovstvím převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Zásahová jednotka našeho krajského ředitelství, jako organizátor a pořadatel akce, se do boje o titul nezapojila a nemohla tak obhájit 2. místo z loňského šampionátu.

V poslední zářijový týden změřilo své síly 12 týmů složených z příslušníků elitních zásahových jednotek z České republiky, Slovenské republiky a Německé spolkové republiky, které prověřily své střelecké, taktické a fyzické dovednosti, orientaci v neznámém prostoru, pracovaly ve výškách a po vodě, ze vzduchu i na kole poznávaly zajímavé lokality Ústeckého kraje. Jedním z takových míst bylo i vodní dílo Fláje, které je jedinou betonovo – pilířovou přehradou v Česku.

Vítězem Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek pro rok 2019, který obdržel putovní pohár policejního prezidenta a zároveň zvláštní cenu věnovanou akciovou společností Česká zbrojovka, se stal tým Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Výsledky Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí 2019:
1. místo Zásahová jednotka Jihomoravského kraje
2. místo Útvar rychlého nasazení
3. místo Zásahová jednotka Moravskoslezského kraje
4. místo Zásahová jednotka Jihočeského kraje
5. místo Zásahová jednotka hl. města Prahy
6. místo Zásahová jednotka Královéhradeckého kraje
7. místo Zásahová jednotka Středočeského kraje
8. místo Zásahová jednotka Plzeňského kraje
9. místo Speciální jednotka Dukovany
10. místo SEK Lipsko
11. místo Speciální jednotka Temelín
12. místo Pohotovostní policejní útvar Bratislava

Součástí večera, který se celý nesl ve slavnostním duchu, bylo i předání praporu Zásahové jednotce Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, který daroval Ústecký kraj. Prapor osobně předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do rukou náměstka ředitele krajského ředitelství pro vnější službu plk. Ing. Petra Sytaře a velitele zásahové jednotky mjr. Pavla Slámy. Následně byl prapor požehnán generálním vikářem litoměřického biskupství Mons. Martinem Davídkem, který pronesl modlitbu pro ty, kteří pod tímto praporem budou plnit své služební povinnosti a ctít heslo „pomáhat a chránit“.

„Letošní soutěž navázala na několikaletou tradici těchto mistrovství, při kterých máte možnost porovnat své dovednosti, změřit své sily a předat si cenné zkušenosti. Zároveň si zvyšujete profesionalitu a akceschopnost. Vaším prvotním úkolem je zásah proti nebezpečnému pachateli, proto Vám přeji, abyste se ke svým rodinám vraceli ze služby živí a zdraví“, těmito slovy ukončil plk. Ing. Petr Sytař letošní mistrovství a pomyslnou štafetu k pořadatelství příštího šampionátu předal do Plzeňského kraje.

Foto: Policie ČR

Muži má někdo neustále zasílat nevyžádané zboží a prozvánět ho. Policie hledá možného důležitého svědka

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho ...

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho docházet již od počátku září loňského roku do současné doby. Na počátku září ...

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Size: XS SM MD LG