Okolo půl čtvrté odpoledne došlo ve stanici metra Muzeum v centru Prahy k pádu mladíka pod soupravu metra na trase „A“. Dopravní podnik musel zastavit obousměrně provoz na části trasy metra „A“, a to mezi stanicemi Dejvická a Náměstí Míru.
Na místo vyjeli hasiči, policisté i záchranáři.
„Naše posádky měly v péči pacienta ve věku zhruba 20 let. Utrpěl závažná mnohačetná zranění. Záchranáři mu poskytli intenzivní lékařskou péči, napojili ho na umělou plicní ventilaci a po zaléčení a podání nezbytných léků ho převezli na traumacentrum jedné z pražských nemocnic,“ uvedl mluvčí záchranářů Karel Kirs.
Podle Policie ČR nebylo při události použito nouzové tlačítko. V 17:12 se podařilo provoz metra obnovit v plném rozsahu. Proč k pádu mladého muže došlo budou zjišťovat kriminalisté.
K obdobné události došlo již ve středu ráno ve stanici Náměstí Míru, tedy opět na trase metra „A“. Podle prvotních informací tam pod soupravu metra, pravděpodobně úmyslně, skočil 21letý cizinec. Srážku bohužel nepřežil, přivolané složky IZS už mu tedy nemohly nijak pomoci.
Také okolnostmi této události se zabývají kriminalisté.






