Mladík ze Šumperska je obviněn z řady trestných činů, mimo jiné pokousal a napadl záchranáře

Mladík ze Šumperska je obviněn z řady trestných činů, mimo jiné pokousal a napadl záchranáře

Loupež, ublížení na zdraví, výtržnictví, krádež a poškození cizí věci – to je výčet trestných činů, z jejichž spáchání obvinili šumperští kriminalisté 19letého mladíka ze Šumperska. Všech těchto skutků se měl dopustit v poměrně krátkém období, od října loňského roku do začátku toho letošního.

Když se jednoho říjnového večera v alkoholovém opojení procházel ulicemi Šumperku, měl za sebou zanechat spoušť v podobě rozbitého okna u přízemního bytu, které poškodil vhozením kusu betonu a škodu na vstupních dveřích panelového domu, do kterých kopal. V cestě mu zřejmě překážel také betonový odpadkový koš, který měl úmyslně převrátit a poškodit. Tímto jednáním měl způsobit škodu za více než 9 000 Kč.

Koncem měsíce října měl v Šumperku v sanitním voze jednou ranou pěstí a kousnutím do předloktí napadnout pracovníka Zdravotnické záchranné služby, který byl společně s kolegou vyslán k ošetření jeho úrazu. Způsobené zranění si u záchranáře vyžádalo pracovní neschopnost.

Na svědomí má podle kriminalistů také další násilné jednání, spočívající v loupežném přepadení 59leté ženy, kterou se v předvánočním období snažil připravit o kabelku. K incidentu došlo 22. prosince krátce před sedmou hodinou ráno v Šumperku na ulici M. R. Štefánika, kde měl oběma rukama uchopit kabelku, kterou nesla žena zavěšenou na lokti a vší silou se snažit kabelky zmocnit, a to i přesto, že se žena intenzivně bránila a křičela na něj. Svého lupu se ale nechtěl vzdát, a tak ženu i s kabelkou táhl po kluzkém povrchu silnice asi sedm metrů a svůj útok vzdal až poté, co na něj začala křičet také kolegyně poškozené a vyhrožovat oznámením věci policii.

Ve středu 2. ledna před druhou hodinou v noci probudil obyvatelku domu nacházejícího se v blízkosti prodejny potravin na ulici Jeremenkově v Šumperku hluk připomínající řinčení skla. Z obavy, že se někdo mohl vloupat do prodejny potravin, kontaktovala strážníky městské policie. Ti o této situaci ihned vyrozuměli také policisty. Díky včasnému oznámení se strážníkům v součinnosti s policisty podařilo, nyní již obviněného muže, zadržet přímo v okamžiku, kdy se snažil i s odcizeným zbožím opustit prodejnu otvorem ve výloze, kterou předtím za pomoci betonové dlaždice rozbil. Jak se ukázalo, zájem měl především o alkohol, cigarety a tabák. Z prodejny vynesl zboží za více než 7 000 Kč. Po provedení prvotních úkonů putoval zadržený muž do policejní cely. Následně státní zástupce podal soudci návrh na vzetí obviněného do vazby a ten jeho návrh akceptoval. Obviněnému mladíkovi nyní v případě prokázání viny a odsouzení hrozí podle trestního zákoníku mimo jiné až desetiletý trest odnětí svobody.


Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG