Moravskoslezští záchranáři ošetřovali v neděli odpoledne tři desítky zraněných | Týdeník Policie

Moravskoslezští záchranáři ošetřovali v neděli odpoledne tři desítky zraněných

Moravskoslezští záchranáři ošetřovali v neděli odpoledne tři desítky zraněných

Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly během nedělního (15. září) odpoledne a večer na různých místech Moravskoslezského kraje u řady úrazových stavů. Ošetřovali přitom celkem tři desítky zraněných.

Kromě spíše běžných úrazů, jako jsou pády v domácnostech i terénu, to bylo kupříkladu osm nehod cyklistů, tři zranění fotbalisté, či hokejista.

V odpoledních hodinách zasahovali záchranáři u dvanáctileté dívky ve Frýdku-Místku, která spadla z prolézačky, z výšky několika metrů. S poraněním páteře byla vrtulníkem transportována do ostravské Fakultní nemocnice.

Před půl osmou zasahovala posádka ZZS u pádu cyklisty v Šilheřovicích na Opavsku. Osmašedesátiletý muž si přivodil poranění hlavy, páteře a dolní končetiny. Musel být uložen do vakuové matrace, záchranáři podali potřebné léky a následně jej ve vážném stavu předali týmu urgentního příjmu FN Ostrava.

Po dvacáté hodině došlo k úrazu šestnáctiletého chlapce v Havířově, kterého zasáhla skleněná výplň dveří. Záchranáři ošetřovali těžké poranění jeho dolní končetiny a poté pacienta přepravili do havířovské nemocnice.

Foto: ZZS MSK

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG