Motorkář pod vlivem alkoholu chtěl na Pelhřimovsku ujet policistům, dostal smyk a havaroval

Motorkář pod vlivem alkoholu chtěl na Pelhřimovsku ujet policistům, dostal smyk a havaroval

Ve čtvrtek 27. září krátce před půlnocí prováděli policisté z obvodního oddělení Kamenice nad Lipou dohled nad veřejným pořádkem a plynulostí a bezpečností v silničním provozu.

V obci Mnich na Pelhřimovsku chtěli zkontrolovat řidiče jedoucího s motocyklem. Motocyklista ale na výstražné zařízení doplněné o nápis „STOP POLICIE“ a zvukový signál k zastavení nereagoval a s motocyklem začal ujíždět do centra obce Mnich. U jednoho z domů odbočil vlevo na zatravněnou plochu, kde s motocyklem dostal smyk a upadl na zem.

Policisté u čtyřiatřicetiletého motocyklisty provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 1,35 promile alkoholu dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky – 1,29 a 1,41 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zakázali další jízdu a vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Vyšetření se řidič motocyklu podrobil v pelhřimovské nemocnici.

Motocyklista hlídce na místě nepředložil řidičský průkaz. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG