Muž, který ujížděl policistům v Praze v kradeném BMW má mít na svědomí další skutky v Karlovarském kraji | Týdeník Policie

Muž, který ujížděl policistům v Praze v kradeném BMW má mít na svědomí další skutky v Karlovarském kraji

Muž, který ujížděl policistům v Praze v kradeném BMW má mít na svědomí další skutky v Karlovarském kraji

Policisté z místního oddělení Zličín v Praze pronásledovali ve čtvrtek 26. 9. 2019 kradené vozidlo značky BMW, které navíc řídila osoba v pátrání, se zákazem řízení do roku 2020 a ještě k tomu pod vlivem drog.

Během pronásledování řidič s automobilem vjel na chodník, narazil do sloupu veřejného osvětlení, ale ani to ho nezastavilo a pokračoval ve své jízdě hlavním městem. Po výborné a pohotové práci místních policistů byl nakonec sedmatřicetiletý muž dopaden, zadržen a eskortován na policejní stanici, kde mu bylo sděleno podezření ze dvou trestných činů.

O několik hodin později bylo zjištěno, že sedmatřicetiletý muž ze Sokolovska toho má na svědomí dost také v Karlovarském kraji, kde po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání, a proto byl předán chebským kriminalistům.

Na začátku srpna letošního roku měl v Mariánských Lázních nastoupit do nastartovaného vozidla značky Renault, který jeho majitel nechal před místním obchodem. Do automobilu měl poté natankovat pohonné hmoty na čerpací stanici ve Velké Hleďsebi, od které ovšem odjel bez zaplacení.

Ve druhé polovině září letošního roku měl najít peněženku s osobními doklady a platební kartou jednatřicetiletého muže, kterou si zanechal. Platební kartu měl poté několikrát zneužít při placení soukromých věcí na internetu či čerpacích stanicích po celém Chebsku.

Na svědomí má také několik újezdů bez zaplacení od čerpacích stanic. Poprvé měl takto natankovat na konci srpna v obci Planá, kam přijel s osobním vozidlem značky Opel. Pokračovat v tom měl také s vozidlem značky BMW, které měl odcizit poblíž Mariánských Lázní.

Tímto svým jednáním měl muž způsobit celkovou škodu téměř 7 tisíc korun.

Po provedených šetřeních chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání a sedmatřicetiletého muže obvinili ze spáchání přečinů neoprávněného užívání cizí věci, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, což akceptoval a na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.


Muži má někdo neustále zasílat nevyžádané zboží a prozvánět ho. Policie hledá možného důležitého svědka

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho ...

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho docházet již od počátku září loňského roku do současné doby. Na počátku září ...

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Size: XS SM MD LG