Muž měl v Boršově nad Vltavou vyhrožovat bombou, brzy jej vypátrali policisté | Týdeník Policie

Muž měl v Boršově nad Vltavou vyhrožovat bombou, brzy jej vypátrali policisté

Muž měl v Boršově nad Vltavou vyhrožovat bombou, brzy jej vypátrali policisté

V úterý předali policisté z obvodního oddělení Boršov nad Vltavou sdělení podezření ze spáchání přečinu Šíření poplašné zprávy, 38 letému muži Strakonicka.

Svého protiprávního jednání se dopustil tím, že minulý pátek, tj. 30. srpna 2019 pár minut po 13. hodině, zavolal na linku tísňového volání Policie České republiky, že je v blízkosti boršovského vlakového nádraží uložena výbušnina. Na tento telefonát reagovali policisté Integrovaného operačního střediska vysláním nejen místních policistů, ale i specialistů na pyrotechniku se služební kynologie a řídili celou akci. Zároveň se na místo sjeli další příslušníci Integrovaného záchranného systému, který zajistili danou lokalitu a evakuovali přítomné osoby, jak v blízkých budovách, tak i na přilehlých komunikacích. Provoz na železniční trati České Budějovice – Český Krumlov byl přerušen, taktéž i na silnici vedoucí z obce Včelná na Boršov nad Vltavou.

Prohlídkou nebylo nic nalezeno, takže po několika desítkách minut byl stav uveden do běžného provozu. Policisté se při pátrání po telefonujícím zaměřili díky operativní technice na místo, odkud mohlo být voláno a dalším šetřením se jim během víkendu podařilo zjistit původce telefonátu.

Na základě těchto indicií byl muž počátkem toho týdne vypátrán a předveden na služebnu.

Svým skutkem úmyslně sdělil nepravdivou poplašnou zprávu, která vyvolala opatření vedoucí k nebezpečí znepokojení části obyvatelstva a bezdůvodnou záchrannou práci složek Integrovaného záchranného systému. Zároveň musí podezřelý počítat, že mu na vrub bude kladeno, aby uhradil náklady spojené s výjezdem, evakuací a zastavením provozu Českých drah a Dopravního podniku města České Budějovice.

Prověřováním též policisté zjistili, že telefonující má za poslední léta opakované jednání stejného charakteru, kdy také volal na linky tísňového volání a vymýšlel si uložení nástražného výbušného systému.

Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení a lze předpokládat, že během dvou týdnů stane viník před soudcem okresního soudu.

Foto: Policie ČR

Pěstírnu konopí na Náchodsku prozradil velký odběr elektřiny

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se ...

Potírání drogové kriminality je nepřetržitý boj, v němž policisté ani chvíli neustávají. V uplynulých dnech se náchodským kriminalistům podařilo odhalit další pěstírnu marihuany, ukrývající ...

Recidivista ukradl na benzínce balíček prezervativů a Kinder vajíčko

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž ...

Policisté z obvodního oddělení Plzeň – střed sdělili podezření ze spáchání přečinu krádež. Podezřelým je 29letý muž z Trutnova. Ten 22. ledna 2020 zavítal na jednu čerpací stanici v Plzni a ...

Po ústeckých ulicích se motala opilá žena s dětským kočárkem

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským ...

V pondělí kolem 15 hodin na základě volání na linku 158, že se po ulici pohybuje motající se žena s dětským kočárkem, vyjížděla hlídka policie do ulice Keplerova v Krásném Březně. Když ...

Kosterní ostatky nalezené na Blanensku patřily pohřešovanému muži

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, ...

V listopadu loňského roku na odlehlém místě v lese v katastrální oblasti Habrůvka v místě zvaném Pod Vápenicí, nalezl náhodný muž lidské kosterní ostatky. Na základě zkoumání a znaleckého ...

Size: XS SM MD LG