Muž měl v lese na Liberecku omotané nohy ocelovým lanem, na pomoc čekal hodinu | Týdeník Policie

Muž měl v lese na Liberecku omotané nohy ocelovým lanem, na pomoc čekal hodinu

Muž měl v lese na Liberecku omotané nohy ocelovým lanem, na pomoc čekal hodinu

Kvůli nepřístupnému terénu pro těžkou techniku museli hasiči až na místo události dojet velitelským vozem s potřebným zdravotnickým materiálem. Muž měl omotané nohy ocelovým lanem pod váhou traktoru a pokáceného stromu.

Několik jednotek hasičů bylo ve čtvrtek ve 12:40 hodin povoláno k záchraně muže, kterého uvěznilo ocelové lano při kácení stromu. Událost se stala nedaleko zámku Lemberk.

Kvůli nepřístupnému terénu pro těžkou techniku museli hasiči až na místo události dojet velitelským vozem s potřebným zdravotnickým materiálem. Muž měl omotané nohy ocelovým lanem pod váhou traktoru a pokáceného stromu. Muž byl při vědomí a komunikoval. K uvolnění kmene stromu použili hasiči motorovou pilu.

Na pomoc byl přivolán vrtulník ZZS LK. Po stabilizaci muže zdravotníky hasiči přenesli muže ve vakuové matraci na mýtinu, ze které byl vrtulníkem transportován do nemocnice.

Muž byl v ocelové pasti uvězněn více než hodinu a volal o pomoc. Volání zaslechli návštěvníci Lemberku, kteří se ho následně vydali hledat a zavolali pomoc.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, HZS LK stanice Liberec a JSDHO Jablonné v Podještědí.

Foto: HZS LK

Incident u autobusového nádraží v Hodoníně skončil pořezáním jednoho z aktérů

Hodonínští policisté od úterního odpoledne prošetřují okolnosti incidentu, který se odehrál mezi dvěma muži u ...

Hodonínští policisté od úterního odpoledne prošetřují okolnosti incidentu, který se odehrál mezi dvěma muži u autobusového nádraží v Hodoníně. Při tomto incidentu vytáhl útočník nůž a svému ...

Kriminalisté opakovaně prosí o pomoc svědky, kteří by mohli pomoci objasnit úmrtí mladíka nalezeného u silnice na Havlíčkobrodsku

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod ...

Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod stále prověřují okolnosti úmrtí šestnáctiletého chlapce. Jeho tělo bez známek ...

Zlínští celníci zajistili v posledních dvou týdnech drogy i padělky zboží

Zlínští celníci zajistili za posledních čtrnáct dnů 196 gramů marihuany v rámci kontrol dopravních prostředků. ...

Zlínští celníci zajistili za posledních čtrnáct dnů 196 gramů marihuany v rámci kontrol dopravních prostředků. Kontroly byly prováděny jak během vlakové, tak i autobusové a automobilové přepravy ...

Size: XS SM MD LG