Muž měl v lese na Liberecku omotané nohy ocelovým lanem, na pomoc čekal hodinu | Týdeník Policie

Muž měl v lese na Liberecku omotané nohy ocelovým lanem, na pomoc čekal hodinu

Muž měl v lese na Liberecku omotané nohy ocelovým lanem, na pomoc čekal hodinu

Kvůli nepřístupnému terénu pro těžkou techniku museli hasiči až na místo události dojet velitelským vozem s potřebným zdravotnickým materiálem. Muž měl omotané nohy ocelovým lanem pod váhou traktoru a pokáceného stromu.

Několik jednotek hasičů bylo ve čtvrtek ve 12:40 hodin povoláno k záchraně muže, kterého uvěznilo ocelové lano při kácení stromu. Událost se stala nedaleko zámku Lemberk.

Kvůli nepřístupnému terénu pro těžkou techniku museli hasiči až na místo události dojet velitelským vozem s potřebným zdravotnickým materiálem. Muž měl omotané nohy ocelovým lanem pod váhou traktoru a pokáceného stromu. Muž byl při vědomí a komunikoval. K uvolnění kmene stromu použili hasiči motorovou pilu.

Na pomoc byl přivolán vrtulník ZZS LK. Po stabilizaci muže zdravotníky hasiči přenesli muže ve vakuové matraci na mýtinu, ze které byl vrtulníkem transportován do nemocnice.

Muž byl v ocelové pasti uvězněn více než hodinu a volal o pomoc. Volání zaslechli návštěvníci Lemberku, kteří se ho následně vydali hledat a zavolali pomoc.

Na místě zasahovaly jednotky HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, HZS LK stanice Liberec a JSDHO Jablonné v Podještědí.

Foto: HZS LK

Hasiči vyprošťovali v Raduni kamion, který skončil i s nákladem štěrku v příkop

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na ...

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na úzké silnici z Raduně do Komárova na Opavsku. Nehoda byla na operační ...

Muž se po odsouzení ukrýval ve Francii, při pokusu o eskortu do ČR předstíral zdravotní potíže a snažil se sebepoškozovat

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ...

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne ...

Náchodští strážníci byli v pravý čas na pravém místě

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou ...

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou chvíli. Strážníci zaslechli u vchodu do nemocnice velkou ránu. Muži zákona ...

Size: XS SM MD LG