Muž nabídl seniorce pomoc s nákupem, když odmítla, oloupil ji | Týdeník Policie

Muž nabídl seniorce pomoc s nákupem, když odmítla, oloupil ji

Muž nabídl seniorce pomoc s nákupem, když odmítla, oloupil ji

Obvinění z loupeže jsme sdělili osmatřicetiletému muži z Opavska. Násilného trestného činu se měl dopustit koncem loňského listopadu ve Znojmě.

Vyhlédl si starší paní, když odcházela s nákupem od obchodního domu v Jarošově ulici. Nabídl jí pomoc s odnesením věcí, což od neznámého muže odmítla a šla domů. On ji však následoval po Palackého ulici a zřejmě čekal na vhodnou příležitost.

Když žena odbočila do vedlejší ulice, přiskočil k ní a snažil se zmocnit její kabelky. Než se mu podařilo kabelku ženě vytrhnout z ruky, chvíli se o ni přetahovali a potom i s lupem utekl. Kabelku o pár ulic dál prohledal a odcizil z ní šest set korun. Odhozenou kabelku našla jiná žena a ihned ji odevzdala na policii.

Díky rychlému oznámení a skvělé spolupráci s veřejností se nám podařilo získat informace a zajistit stopy, které vedly právě k tomuto muži. Sám se nakonec i přiznal. Nyní čelí trestnímu stíhání. Za loupež mu podle trestního zákoníku hrozí odnětí svobody na dvě léta až deset let.


Kriminalisté zaslali v případu střelby v Rychnově nad Kněžnou návrh na podání obžaloby pro trestný čin vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z ...

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z vraždy své 47leté manželky, ke které došlo 11. července 2019 v Rychnově nad Kněžnou v ...

Dva přestupci osočili pražské strážníky, že jsou pod vlivem alkoholu

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, ...

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, nejsou ničím výjimečným. Ročně se tento scénář odehraje v desítkách případů. V ...

Size: XS SM MD LG