Muž našel v lese na Pardubicku menší leteckou pumu

Muž našel v lese na Pardubicku menší leteckou pumu

V neděli v podvečer nedaleko Pardubic v lese mezi obcemi Srnojedy a Staré Čivice nalezl muž podezřelý předmět připomínající munici, a to za použití minohledacího zařízení.

Okamžitě tedy kontaktoval linku 158, aby tento mimořádný nález ohlásil. Na místo se dostavili policejní pyrotechnici, kteří po ohledání zjistili, že se jedná o nevybuchlou a plně funkční leteckou pumu SD1, ráže 5 cm. Vzhledem k terénu, kde se puma nacházela, a noční době, nebylo možné její okamžité zneškodnění. Policisté z obvodního oddělení Pardubice tedy místo nálezu náležitě označili a celou noc střežili.

V pondělí v osm hodin ráno se na místo opětovně dostavila pyrotechnická služba, která nalezenou munici bezpečně odpálila. Při zničení nalezené pumy nedošlo ke zranění osob ani škodě na majetku.

V tomto případě se oznamovatel zachoval nejlépe, jak v dané situaci mohl. Stává se nám, že lidé nebezpečné předměty donesou přímo na policejní služebnu.

Pokud byste i vy někdy nalezli předmět připomínající munici nebo měli na takový předmět podezření, vždy okamžitě kontaktujte linku 158 a s věcí nijak nehýbejte a zbytečně se k ní nepřibližujte.

Foto: Policie ČR

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG