Přibližně o 2 miliony korun přišel 49letý muž z Chomutovska, který bohužel nedokázal odolat tlaku podvodníků a uvěřil vidině snadného výdělku. Nejprve ho přes aplikaci WhatsApp oslovila neznámá žena s dotazem, zda stále hledá práci. Na dotaz nereagoval, protože si myslel, že jde o podvod. Na další nabídku výdělku, která přišla o pár dní později od neznámého muže opět přes WhatsApp, již však dotyčný ke své smůle zareagoval a začal s neznámým komunikovat.
Muž mu nabízel výdělek v kryptoměně, který měl za měsíc činit v přepočtu asi 90 tisíc korun. Za tím účelem si musel založit účet na stránkách, na něž mu neznámý poslal odkaz. Tam si tedy vytvořil profil a činil i další kroky podle pokynů svého „rádce“ na telefonu. Tomu pak vše prostřednictvím snímků obrazovky posílal do komunikace. Muž mu dával další pokyny, mimo jiné si měl do mobilu nainstalovat aplikaci pro obchod s kryptoměnou, prý aby si tam mohl posílat zisk z výdělku.
Zisk měl dle svého poradce dosahovat plněním úkolů na webových stránkách, kde měl vytvořený profil. Nejprve vše probíhalo „na zkoušku“, s využitím tzv. „tréninkového (demo) účtu“. Na něm muž plnil úkoly, které ho měly naučit vydělávat. Za každý hotový úkol dostával provizi neboli zisk. Na demo účtu vše fungovalo a on již za tři dny „vydělal“ v přepočtu na koruny 35 tisíc. V té době tedy do „investování“ vložil první skutečné finance, a to v kryptoměně, na kterou své peníze předtím prostřednictvím kryptosměnárny převedl. Při plnění dalších úkolů se však prý „něco pokazilo“ a „investor“ se tak opakovaně na svém účtu dostával do negativní hodnoty. Podle pokynů opětovně na účet zasílal finanční prostředky na různá čísla „kryptopeněženek“, aby prý nebyl v mínusovém zůstatku a mohl tak dál plnit úkoly a dostat zpět své peníze. Postupně se poškozený do všeho „zamotal“ a vůbec tomu již nerozuměl, avšak věřil, že v investicích měl více a více peněz.
Dostal se do fáze, kdy mu jeho vlastní prostředky došly. Začal si tedy půjčovat peníze od různých bank, celkem šlo o 1,6 milionu korun. Všechny je převedl na kryptoměny a postupně poslal na účet, který si zřídil hned na začátku „investování“. Cílem prý bylo srovnání negativního skóre, aby si pak mohl vybrat svůj zůstatek na účtu. Získat tyto peníze zpět nedokázal, vždy byl nějaký problém, který ho stál další finanční prostředky.
Nakonec místo snadného zbohatnutí skončil na služebně policie, kam se dostavil, když mu došlo, že o peníze přišel.