Muž se pražským strážníkům představil jako syn Michaela Jacksona, poté je pozval na Pražský Hrad | Týdeník Policie

Muž se pražským strážníkům představil jako syn Michaela Jacksona, poté je pozval na Pražský Hrad

Muž se pražským strážníkům představil jako syn Michaela Jacksona, poté je pozval na Pražský Hrad

Agresivní muž nejdříve verbálně napadl obsluhu prodejny v Praze 3 a poté poničil část zboží. Strážníkům se pak představil jako mocný muž. Skončil na psychiatrii.

Vstříc agresivnímu muži v prodejně s tabákovými výrobky v Praze 3 byla vyslána v podvečerních hodinách hlídka městské policie. Dle oznámení na lince 156 muž vyhrožoval likvidací obsluze prodejny a rozhazoval část sortimentu kolem sebe.

Při příjezdu na místo se muž již v prodejně nenacházel, a tak se strážníci vydali po stopách tramvaje číslo 9, kterou dotyčný dle svědků využil. Díky výpovědi řidiče zmíněné tramvaje se muže podařilo strážníkům dostihnout v Bolzanově ulici.

Dle občanského průkazu se jednalo o 39 letého muže. Zadržený se však sám představil jako syn Michaela Jacksona a strážníky pozval na Pražský hrad, kde mu údajně patří půlka nádvoří. Na následné otázky pak odpovídal zmateně, hovořil k fiktivním osobám a začal být agresivní. Svou agresivitu vystupňoval i přes výzvy, aby svého jednání zanechal, a tak mu za pomoci hmatů a chvatů byla nasazena služební pouta.

Hlídka zadrženého převezla zpět na místo incidentu, kde uhradil vzniklou škodu. Nadále se však choval agresivně, hrozil všem přítomným likvidací a celkově jevil známky zhoršujícího se psychického stavu. Dechová zkouška skončila s pozitivním výsledkem přes 1 ‰ alkoholu. S ohledem na jeho zdravotní stav strážníci přivolali záchrannou službu, která rozhodla o jeho převozu do nemocnice.


Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG