Muž se při sprchování nadýchal oxidu uhelnatého, kromě něj skončilo preventivně v nemocnici dalších pět lidí

Muž se při sprchování nadýchal oxidu uhelnatého, kromě něj skončilo preventivně v nemocnici dalších pět lidí

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly v pátek 29.3.2019 večer v obci Ropice (okres Frýdek-Místek), kde měl mít vážné zdravotní problémy v koupelně během delšího sprchování dospělý syn majitele rodinného domku. Hasiči jej vyvedli do bezpečí, celý domek i s podkrovím odvětrali. Do zdravotnických zařízení byli vedle mladého muže odvezeni kvůli kontrole zdravotního stavu také další dva dospělí a tři děti.

Operační středisko hasičů bylo o události informováno v pátek po půl desáté večerní. Do Ropice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Český Těšín a Frýdek-Místek.

Vnitřek domku hasiči vyvětrali otevřením oken a všechny osoby vyvedli ven. Nejvíce nebezpečno bylo v té době v prvním patře pod sedlovou střechou – hasiči zde naměřili až 220 ppm. Šlo pravděpodobně o oxid uhelnatý, který sem unikl při otevření dveří koupelny.

Mladíkovi se v koupelně udělalo nevolno při delším sprchování a neustálém ohřívání teplé vody pomocí zánovní karmy. Kdy naposled prošla revizí, není známo. Při příjezdu hasičů, kdy už byly koupelnové dveře otevřené a dovnitř alespoň částečně proudil čistý vzduch, již byl při vědomí. Převezen byl do Městské nemocnice Ostrava, která dosud jako jediná v Moravskoslezském kraji disponuje hyperbarickou komorou.

Zbývajících pět osob v rodinném domku v první fázi nevykazovalo známky nadýchání, všichni ale byli pro jistotu odvezeni na kontrolu do nemocnice.


V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG