Muž se zákazem řízení ujížděl v Renaultu policistům i přesto, že měl ve voze jedenáctiletou dívku | Týdeník Policie

Muž se zákazem řízení ujížděl v Renaultu policistům i přesto, že měl ve voze jedenáctiletou dívku

Muž se zákazem řízení ujížděl v Renaultu policistům i přesto, že měl ve voze jedenáctiletou dívku

Ve středu zahájili kroměřížští kriminalisté trestní stíhání proti devětadvacetiletému muži. Ten nyní čelí obvinění z trestných činů násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Muže v úterý ráno 10. prosince přistihli na ulici Nádražní v obci Morkovice – Slížany morkovičtí policisté při řízení automobilu značky Renault Megane. Za volant usedl i přesto, že má soudem do března roku 2027 vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Výstražným zvukovým zařízením, blikajícími světly majáku a nápisem STOP na služebním vozidle dávali řidiči pokyn k zastavení. On ale nereagoval a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Počenice, poté pokračoval přes Tetětice, Věžky, Zlobice a Lutopecny. Na přehledném úseku mezi Lutopecnami a Kroměříží na něj již čekala prvosledová hlídka, která svým vozidlem s blikajícími majáky částečně zatarasila cestu a taktéž se snažila řidiče zastavit. Ten nejprve přibrzdil, poté ale najel na policisty s úmyslem projet okolo zátarasu. Policisté byli nuceni uskočit stranou, aby nebyli vozem ujíždějícího řidiče sraženi. Při tomto manévru muž za volantem renaultu narazil do zadní části stojícího služebního auta a následně havaroval v příkopu. Bezprostředně poté ho policisté zadrželi. V jeho automobilu se nacházela také jedenáctiletá dívka.

Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Zato orientační test na drogy byl pozitivní, odhalil užití návykové látky amfetaminu.

Následným prověřováním vyšla najevo také další trestná činnost. Za držení návykových látek je muž kroměřížskými vyšetřovateli obviněn rovněž z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Za spáchanou trestnou činnost mu nyní hrozí až šestileté vězení.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG