Muž si z vazby vymýšlel obvinění na kriminalisty, sám za to teď čelí trestnímu stíhání | Týdeník Policie

Muž si z vazby vymýšlel obvinění na kriminalisty, sám za to teď čelí trestnímu stíhání

Muž si z vazby vymýšlel obvinění na kriminalisty, sám za to teď čelí trestnímu stíhání

Devětatřicetiletý zloděj chtěl z vazby „zatopit“ kriminalistům z Českých Budějovic. Dopisy z vazby, které adresoval Generální inspekci bezpečnostních sborů a které potvrdil při výslechu pracovníkům inspekce, se možná chtěl policistům mstít?

Dvojici kriminalistů obviňoval, že s ním sepisovali či vytvářeli fiktivní protokoly o jeho výpovědích, kde se měl doznávat ke skutkům, které nespáchal. Za takto vymyšlená přiznání mu kriminalisté měli umožnit styk s přítelkyní ve vazbě, bez přítomnosti třetí osoby a propašovávat věci do vazby.

Pracovníci inspekce všechno důkladně prověřili a zjistili, že tato obvinění jsou lživá a vězeňský pisatel sám nyní čelí dalšímu trestnímu stíhání pro přečin křivého obvinění. Pobyt ve vězení si tak může prodloužit o pět let.


Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG