Rezidentovi se zřejmě nelíbil nastavený systém parkování v jeho ulici, proto vzal do ruky prkno, barvu a jal se přizpůsobit zónu placeného stání své představě.
Na jeho počínání upozornil pražské strážníky místní obyvatel prostřednictvím tísňové linky 156. Hlídka na místě zjistila znečištěnou vozovku, víko od hydrantu i chodník. Svědek jim detailně popsal nejen vzhled „malíře“, ale také jeho počínání. Pomocí prkna a barev ve sprejích maloval na vozovku modré čáry. Latě pak odnesl do jednoho z domů v ulici, kde je strážníci vzápětí našli. Před příjezdem státní policie se hlídce strážníků přihlásili ještě další dva svědci, kteří jim sdělili, že také viděli počínání dotyčného a navíc dodali, že ho znají, protože je jejich soused. Policie ČR bude nyní vyhodnocovat, zda se jedná o trestný čin či pouze přestupek.
Muž z Prahy 5 měnil dopravní značení z fialové zóny na modrou. Fialová zóna je určena pro tzv. smíšené parkování, tedy bez omezení v ní mohou parkovat pouze rezidenti s platným parkovacím oprávněním, současně ale umožňuje parkování za úplatu všem řidičům na časově omezenou dobu uvedenou na dopravní značce. Modrá zóna umožňuje časově neomezené parkování pro obyvatele, podnikatele, zaměstnance a vlastníky nemovitostí v dané městské části, kteří jsou držiteli dlouhodobého parkovacího oprávnění. Umožňuje také krátkodobé časově omezené parkování ostatním řidičům, maximálně na dobu 3 hodin.
Není ale možné brát do vlastních rukou ani obnovu dopravního značení. V případě, že značení na silnici, které upravuje zóny placeného stání, není dobře viditelné, je nutné se obrátit na Technickou správu komunikací, hl. m. Prahy. U obecného dopravního značení potom na úřad dané městské části. Jedno důležité upozornění – v případě zón placeného stání je zásadní svislá dopravní značka, nikoliv to, zda je tam namalovaná „pomocná čára“. Proto doporučujeme sledovat vždy svislé dopravní značky.