Muž v Subaru ujížděl policistům z Německa do ČR, po nehodě byl zadržen | Týdeník Policie

Muž v Subaru ujížděl policistům z Německa do ČR, po nehodě byl zadržen

Muž v Subaru ujížděl policistům z Německa do ČR, po nehodě byl zadržen

V obci ve Spolkové republice Německo podezřelý muž v neděli 28. července letošního roku se před devátou hodinou dopoledne zmocnil nezajištěného motorového vozidla značky Subaru Forester. Muž řídil vozidlo směrem ke státní hranici k České republice a byl pronásledován hlídkou policistů ze SRN. Na výzvy k zastavení nereagoval a projel přes hraniční přechod v Alžbětíně. Do pronásledování se zapojili i policisté z obvodního oddělení v Železné Rudě.

Řidič s odcizeným vozidlem pokračoval v jízdě po komunikaci I. třídy číslo 27 ve směru od Alžbětína na Železnou Rudu, kde před železničním viaduktem nebezpečně předjížděl vozidlo na nepřehledném úseku, kde je středová čára souvislá. Podezřelý ohrozil řidiče vozidla značky Mercedes Benz, kterého předjížděl a řidičku protijedoucího vozidla. Následně přední částí vozidla Subaru narazil do levého boku vozidla Mercedes, které částečně vytlačil vpravo mimo komunikaci a u něhož došlo k poškození pravé zadní části. Škoda v tomto případě činí 150 tisíc korun.

S vozidlem Subaru pokračoval řidič dále v agresivní jízdě, nepřizpůsobil rychlost při projíždění levotočivé zatáčky před křižovatkou na Zhůří, kolem 9.17 hodin dostal s vozidlem smyk, vjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do dopravní značky, stromu a vozidlo zůstalo vpravo mimo komunikaci v pozici na boku. Odhadnutá hmotná škoda činí na vozidle 150 tisíc korun a dopravním značení 10 tisíc korun.

Bezprostředně po dopravní nehodě byl zadržen ve spolupráci německých a českých policistů a převezen do policejní cely.

Třiatřicetiletý muž z Plzně měl dechovou zkoušku s negativním výsledkem, ale test na návykové látky měl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Při nehodě utrpěl zranění a byl převezen k ošetření do nemocnice v Klatovech, kde byl proveden odběr biologických materiálů.

Policisté zajistili odcizené vozidlo, které bylo v SRN vedeno v pátrání a dále zjistili, že muž nevlastní žádné řidičské oprávnění.

Muž byl převezen do policejní cely a policisté případ dále šetří.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci.


Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG