Nevšední prosbu řešili v neděli večer olomoučtí strážníci a to přímo před svou služebnou. Na hlídku se obrátil třiatřicetiletý muž z obce na Šumpersku s dotazem, zda by ho strážníci nezatkli, nebo ho alespoň neodvezli do vězení. Muž nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek, ani v jiném stavu vyžadujícím péči odborníků.
Strážníci raději provedli kontrolu, zda není dotyčný v pátrání a i tady byl výsledek negativní.
Muže tak museli zklamat, že opravdu není žádný zákonný důvod pro jeho zatčení a případný převoz za mříže. Po tomto muž se smutným výrazem ve tváři z místa odešel.