Muže v Prokopském údolí postihly zdravotní problémy, jeho polohu pomohla určit aplikace Záchranka

Muže v Prokopském údolí postihly zdravotní problémy, jeho polohu pomohla určit aplikace Záchranka

Kolemjdoucí žena nalezla ve čtvrtek večer na okraji Prokopského údolí bezvládně ležícího muže, který byl již v bezvědomí. Žena celou věc okamžitě oznámila na tísňové lince, avšak kvůli nepřístupnému a nepřehlednému terénu nedokázala popsat, kde přesně se v danou chvíli nachází.

Operátorka se volající zeptala, zda nemá aplikaci Záchranka. Na to žena odpověděla, že ano. Dále pak velmi rychle odeslala své GPS souřadnice pomocí této aplikace přímo na operační středisko.

Operátorka se následně se ženou opět spojila a u muže společně zahájily telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci. Na místo zároveň ihned vyrazily posádky RZP a RV ZZS HMP (posléze také posádka Inspektora provozu), povolány byly hlídky MO PČR a MP Praha. Vzhledem k tomu, že se jednalo o špatně přístupný terén, vyslalo operační středisko na místo také vrtulník Letecké záchranné služby Kryštof 01.

Vrtulník byl na místě ještě před pozemními posádkami ZZS. Záchranáři u muže pokračovali v resuscitaci, avšak po několika desítkách minut byl u něj lékař nucen konstatovat smrt.

Policisté uzavřeli okolí páskou a na místo přivolali výjezdovou skupinu SKPV. Vše v tuto chvíli nasvědčuje tomu, že muž zemřel náhle, a to vlivem zdravotních problémů.

Foto: Týdeník Policie

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG