Příběh se šťastným koncem, ve který žena pravděpodobně doufala, to rozhodně nebyl. Šestačtyřicetiletá žena přišla o své peníze a nedostala kabelku, mobil ani americké dolary.
Vše začalo během letních prázdnin, kdy si žena prostřednictvím sociální sítě začala psát s neznámým mužem. Představil se jako pilot americké letecké společnosti, který měl bydlet ve španělském Madridu. Po několika dnech vzájemného psaní a poznávání se měl muž mít zrovna narozeniny a tak chtěl ženu, kterou zná jen prostřednictvím internetu, obdarovat dárkem. Aby svůj úmysl utvrdil, posílal jí i videa, jak dárek v podobě luxusní kabelky nakupuje. Byl natolik přesvědčivý, že tomu žena uvěřila. Měla dostat nejen kabelku známé značky, ale i mobilní telefon a ještě další věc, která však měla být překvapením.
Poslání dárků „z lásky“ však mělo svá úskalí. Bylo třeba zaplatit clo ve výši 700 amerických dolarů, jelikož dárky byly v hodnotě osm set tisíc korun. Když tlak na zaplacení požadované částky ze strany pilota nezabral, začal se ženou komunikovat někdo další, tentokrát mělo jít o muže z přepravní společnosti. Ten potřebu zaplatit požadovanou částku zdůvodňoval tím, že po naskenování balíčku uviděl v krabici asi 30.000 amerických dolarů. A jelikož se peníze v balíku posílat nesmí, a navíc je to trestné, psal ženě, že pro ni bude lepší ten poplatek zaplatit a on obsah balíku nikde nenahlásí. Žena peníze zaplatit nechtěla, ale tlak na ni se opakoval a stupňoval. Údajný pracovník přepravní společnosti chtěl celou věc předat celní službě, která by balíček zabavila a žena by tak o vše přišla. Poškozená nakonec souhlasila a peníze poslala. Bohužel nezůstalo jen u jedné platby. Pokaždé to byla stejná historka – peníze sice v pořádku došly, ale je potřeba zaplatit další, jinak bude balíček zabaven a vše začne vyšetřovat policie. Ženě o balíku dokonce vystavili i jakýsi doklad podepsaný celníkem. Jeho jméno si poškozená na internetu ověřovala a skutečně ho tam našla.
Po celou dobu, kdy údajný pracovník přepravní společnosti požadoval potřebné peníze k odeslání balíku, komunikoval se ženou i Philip. Ten se neustále omlouval a nechápal, proč jsou s dodáním balíku s dárky pro ženu takové problémy.
Po několika týdnech dopisování si s pilotem z Madridu a zaměstnancem přepravní společnosti si žena uvědomila, že jde o podvod a šla celou věc oznámit na policii. Bohužel do té doby přišla o více jak sto sedmdesát tisíc korun.
Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí až pět let za mřížemi.