Myslivec v Beskydech utrpěl při pádu z posedu vážná zranění | Týdeník Policie

Myslivec v Beskydech utrpěl při pádu z posedu vážná zranění

Myslivec v Beskydech utrpěl při pádu z posedu vážná zranění

Starší myslivec spadl ve čtvrtek večer z posedu, utrpěl vážná zranění, naštěstí byl na místě i jeho kolega a zavolal s prosbou o pomoc Horskou službu.

K nehodě došlo někdy před půl osmou večer ve vrcholových partiích v prostoru u Čertova mlýna. „Šlo o velice složitý a nepřístupný terén, takže jsme ke zraněnému muži vypravili pět našich záchranářů s náležitou technikou. Zároveň jsme požádali o spolupráci Zdravotnickou záchrannou službu Moravskoslezského kraje. Zdravotníci pak vypravili k nehodě sanitní vůz,“ popsal okolnosti zásahu Libor Kluz, dispečer Horské služby Beskydy.

Záchranáři našli myslivce ve vytipovaném prostoru s mnohočetnými poraněními. „Ihned jej ošetřili a pak šetrně, ale s obtížemi transportovali na tzv. rakouském vozíku přes neschůdný terén. Transport v trase asi jednoho a půl kilometru byl pomalý a obtížný. Zraněný nimrod byl proto odevzdán posádce sanitního vozu po přibližně třech hodinách,“ doplnil Libor Kluz.

„Myslivcův kolega naštěstí celkem podrobně popsal, kde se zraněný nachází, takže jsme jej nalezli relativně rychle. Nicméně, kdyby měl v telefonu aplikaci Záchranka, byli by u něj naši záchranáři jistě dřív a zároveň by o nehodě a jeho situaci věděl okamžitě dispečink linky 155,“ komentoval zásah Radan Jaškovský, pověřený náčelník Horské služby Beskydy a zároveň zasahující záchranář. Dodal, že nabitý mobilní telefon a aktivovaná aplikace Záchranka by dnes měly být v horách samozřejmostí.

Foto: Horská služba ČR

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG