Na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT se konal 3. ročník Memoriálu Jana Lewinského

Na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT se konal 3. ročník Memoriálu Jana Lewinského

Ve středu 17. května 2017 od 9:00 hodin se v Kladně na náměstí Sítná uskutečnil již 3. ročník Memoriálu Jana Lewinského s názvem Studentský železný hasič, kterého uspořádali studenti z ČVUT – Fakulty biomedicínského inženýrství, konkrétně ze studijního programu Ochrana obyvatelstva. Zřad pedagogů se na organizaci akce podíleli Ing. Jiří Halaška, Ph.D. a PhDr. Mgr. Rebeka Ralbovská, Ph.D.

Tímto závodem všichni účastníci uctili památku svého kolegy a studenta FBMI Jana Lewinského, který tragicky zemřel v roce 2014 při plnění služebních povinností. Jako každý rok, tak i letos přijeli až dalekého Moravskoslezského Jablunkova celou akci podpořit rodiče Honzy Lewinského.

Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci HZS Středočeského kraje a to ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš, ředitel ÚO Kladno plk. Ing. Tomáš Hradil a vedoucí oddělení OOB a KŘ plk. RNDr. Tomáš Holec.

Úvodní slovo přednesl prof. MUDr. Leoš Navrátil, CSc., vedoucí katedry Zdravotnických oborů a ochrany obyvatelstva.

V silových a vytrvalostních disciplínách TFA (Nejtvrdší hasič přežije) si to mezi sebou rozdalo celkem 11 žen a 24 mužů ve věku od 18 do 35 let. Závodníci museli na začátku trati napojit na hasičskou cisternu hadice B75, které roztáhli na vzdálenost 40 metrů, následovalo smotání dvou hadic B75 na jednoducho, které museli být uloženy do speciálních boxů a odvalení těžké pneumatiky z nákladního vozu. Dále museli závodníci přenést dvě 20 kg závaží a transportovat 80 kilogramovou figurínu na vzdálenost několika desítek metrů.

Po překonání těchto disciplín následoval přeskok přes dvoumetrovou bariéru a nejtěžší zakončení celého závodu a to výběh do 8. nadzemního podlaží fakulty. Všechny tyto disciplíny museli absolvovat závodníci v kompletní hasičské výstroji včetně nasazeného dýchacího přístroje na zádech, který nebyl při soutěži aktivní, ale sloužil pouze jako zátěž. Hasičská výstroj a výzbroj vážila přibližně 25 kilogramů. Letošní rok byla změna pro soutěžící ženy, kdy vloni museli překonat sedmdesáticentimetrovou bariéru, letos museli překonat dvoumetrovou bariéru s malým vnitřním oknem.

Výsledková listina těch nejlepších skončila následovně…

Ženy:
1. Vápeníková Denisa (VŠB TU – čas: 5:35)
2. Stolařová Nikola (VŠB TU – čas 6:09)
3. Petřeková Hana (ČVUT – FBMI – čas 6:16)

Muži:
1. Zahradník Jakub (VŠB TU – čas 4:53)
2. Žalud Jaroslav (ČVUT – FBMI – čas 4:55)
3. Loskot Lukáš (ČVUT – FBMI – čas 5:04)

Během celého dne prezentovali svou moderní techniku všechny složky Integrovaného záchranného systému. K vidění byl letištní hasicí speciál Panther s hasicím ramenem zakončené ostrým hrotem pro hašení vnitřních prostor letadel. Evakuační autobus HZS Středočeského kraje ze stanice HZS Slaný, rychlý záchranný automobil ze stanice HZS Kladno předurčený k vyprošťování osob z havarovaných vozidel a hašení požárů dopravních prostředků. Návštěvníci mohli také vidět stánek prevence HZS Středočeského kraje, Český červený kříž Kladno, speciální terénní sanitku ZS Trans Hospital a ZZS Středočeského kraje.

Během dopoledne hasiči z letiště předvedli praktickou ukázku hašení letištním speciálem, odpoledne následovala ukázka profesionálních hasičů lezců z HZS Kladno a dopravní nehoda s vyproštěním zaklíněných osob z havarovaného osobního vozidla ve spolupráci se studenty FBMI oboru Zdravotnický záchranář. Po celý den akce bylo výborné počasí a panovala skvělá nálada.

Foto: Iveta Heringová + Týdeník Policie

Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG