Na letišti v Ruzyni byli zadrženi cizinci, kteří měli v centru Prahy brutálně napadnout číšníka | Týdeník Policie

Na letišti v Ruzyni byli zadrženi cizinci, kteří měli v centru Prahy brutálně napadnout číšníka

Na letišti v Ruzyni byli zadrženi cizinci, kteří měli v centru Prahy brutálně napadnout číšníka

Jedna z cestujících si na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni, všimla v pondělí večer skupinky cizinců, kteří se podobali hledaným pachatelům v případu brutálního napadení číšníka v centru Prahy.

O této skutečnosti dotyčná osoba informovala policejní hlídku, která se na letišti taktéž nacházela. Policisté následně provedli kontrolu cizinců a informaci potvrdili, na místo se během krátké chvíle dostavily posilové hlídky, včetně Oddělení mobilního zásahu, či zaměstnanců z Airport Security. Sedmičlenná skupinka, omezená na osobní svobodě, skončila na oddělení Cizinecké policie na ruzyňském letišti.

Tam si je následně vyzvedli kriminalisté z Prahy I., kteří se případem intenzivně zabývají, a kteří skupinku cizinců předtím také ztotožnili.

Muži putovali na služebnu kriminalistů v Bartolomějské ulici k dalším úkonům. Dle sdělení kriminalistů byli při zadržení překvapeni, údajně netušili, že po nich policie pátrá a dnešního večera chtěli ze země vycestovat.

Podle dostupných informací se má jednat o cizince z Nizozemska. Všichni aktivně sportují, věnují se boxu a posilování. Všichni jsou dle kriminalistů ve výborné fyzické kondici. Do Prahy dojížděli opakovaně, tentokrát zde byli od pátku do pondělí, tedy po dobu čtyř dnů.

Kriminalisté se nyní kromě medializovaného případu zabývají také další možnou trestnou činností výše uvedené skupinky, která se měla napadení další osoby dopustit v pátek večer, rovněž v centru Prahy.

Kriminalisté teď pracují na tom, aby mohli státního zástupce požádat o návrh na vzetí cizinců do vazby. Po celou dobu kriminalistům pomáhali policisté z jednotlivých místních oddělení, kteří pomáhali sbírat důkazy a prověřovat jednotlivé dílčí věci. Všem patří obrovské poděkování.


Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG