Na pietní akci Romů na místě noční střelby v Chomutově dohlíželi policisté | Týdeník Policie

Na pietní akci Romů na místě noční střelby v Chomutově dohlíželi policisté

Na pietní akci Romů na místě noční střelby v Chomutově dohlíželi policisté

Podrobnosti nočního konfliktu, ke kterému došlo v Jirkovské ulici v Chomutově, a při kterém byl zastřelen muž, nejsou zatím oficiálně známy.

Jisté je, že střelec byl na místě zadržen, a že oběť nepřežila. Zbylá vyjádření jsou pouhopouhými spekulacemi. Lidé se tak například mohli dnes večer v Chomutově dozvědět, že je podezřelý ze střelby na svobodě. To samozřejmě není pravda, dotyčný je v policejní cele.

Kriminalisté od nočních hodin zajišťovali na místě činu stopy a zahájili úkony trestního řízení. Kriminalisté mimo jiné hledali pomocí detektorů kovů nábojnice. Do podvečerních hodin se pak čekalo na balistiky, kteří pomocí detektoru kovů hledali další nábojnice.

Shodou okolností se na místě v 18. hodin sešli Romové, kteří chtěli uctít památku oběti. Sešlo se několik desítek lidí. Protože však na místě činu stále probíhaly ze strany kriminalistů a balistiků jisté úkony, nemohli policisté vpustit účastníky pietní akce za pásku. To se některým nelíbilo, a tak policisty častovali řadou vulgárních urážek. Opakovaně bylo slyšet například „mr*ky český“. Policisté si také museli opakovaně vyslechnout, že nemít uniformu, byli by na místě rozcupováni. Jiní účastníci akce zase policisty nabádali, aby je zastřelili. Nutno zmínit, že se takto chovala pouze část přítomných.

Do Chomutova se sjelo množství hlídek z obvodních oddělení, psovodi a povolána byla také Speciální pořádková jednotka z Ústí nad Labem. V rámci opatření „teror“ byli někteří policisté vyzbrojeni dlouhými střelnými zbraněmi, případně měli na sobě balistickou ochranu.

Policisté se snažili účastníkům pietní akce vyjít vstříc, a proto je pouštěli po jednom na místo činu tak, aby mohli zapálit svíčky, ale zároveň aby nepoškodili případné stopy.

Médiím i veřejnosti byl na místě k dispozici tiskový mluvčí PČR. Akce se obešla bez větších problémů. Policisté urovnávali pouze několik slovních konfliktů, nicméně nikoho nemuseli zajistit ani zadržet.

Foto: Týdeník Policie

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG