Na řidiče BMW, který měl střílet po dalších autech, uvalil soud vazbu. Policejní potápěči již našli pistoli | Týdeník Policie

Na řidiče BMW, který měl střílet po dalších autech, uvalil soud vazbu. Policejní potápěči již našli pistoli

Na řidiče BMW, který měl střílet po dalších autech, uvalil soud vazbu. Policejní potápěči již našli pistoli

Okresní soud v Příbrami rozhodoval v pátek dopoledne o uvalení vazby na 35letého muže, obviněného z pokusu o vraždu na dvou lidech a podezřelého z obecného ohrožení.

Muž měl, coby řidič osobního automobilu BMW, na silnici I/4 střílet na řidiče Škody Kodiaq, který jej v tu chvíli předjížděl. Poté měl na území Jihočeského kraje střílet po cisterně převážející pohonné hmoty.

Podezřelého dopadli policisté ještě týž den. Nemohli však najít pistoli, ze které měl muž střílet.

To se podařilo až v pátek dopoledne. Policejní potápěči nalezli u řeky Otavy v Písku pistoli, o které se domnívají, že patří zmíněnému podezřelému muži.

Soud mezitím na muže uvalil vazbu poté, co shledal, že jsou naplněny dva ze tří vazebních důvodů. Dotyčný by prý mohl pokračovat v páchání trestné činnosti a mohl by se pokusit o útěk, či se skrývat. Eskorta ho proto dopravila do vazební věznice.

„Není vyloučeno, že mohl 35letý muž zasáhnout zbraní ještě další vozidla, žádáme veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 5. a 10. hodinou mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má poškozené vozidlo od střelné zbraně, ať své informace sdělí policistům na lince 158,“ uvedla středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Foto: Týdeník Policie

Kriminalisté zaslali v případu střelby v Rychnově nad Kněžnou návrh na podání obžaloby pro trestný čin vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z ...

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje ukončili v těchto dnech vyšetřování muže z vraždy své 47leté manželky, ke které došlo 11. července 2019 v Rychnově nad Kněžnou v ...

Dva přestupci osočili pražské strážníky, že jsou pod vlivem alkoholu

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, ...

Osoby, které se dopustí přestupku a místo uznání své chyby a přijmutí zodpovědnosti obviní strážníka z opilosti, nejsou ničím výjimečným. Ročně se tento scénář odehraje v desítkách případů. V ...

Size: XS SM MD LG