Navečer 7. července 2026 vyrazili dva chlapci na večerní rybaření, na které se těšili. Měli vše co je potřeba, rybářské pruty, povolenky i loďku. Krátce před půlnocí se spustil déšť, a také se blížil konec doby povelené k lovu ryb, proto kluci zamířili ke břehu pod most, kde chtěli přenocovat.
Po vyložení věcí z loďky se klidná atmosféra během několika okamžiků změnila. Ze tmy se ozval rozčilený mužský hlas, který na ně začal křičet a nadávat jim do pytláků.
Chlapci chtěli situaci vysvětlit a ukázat platné povolenky, ale muže v maskáčích nic nezajímalo. Jeho agresivita se stupňovala. Mladíkům zlomil rybářské pruty, ale to ještě nebyl konec. Muž držel v ruce střelnou zbraň, se kterou na ně mířil a k tomu pronesl „Ještě půl slova a bude to.“ Pak jim přikázal, aby okamžitě opustili místo.
Oba hned naskočili do loďky a odplouvali od břehu, když najednou uslyšeli výstřel. Hrozně se lekli, rychle zhasli čelovky, aby na ně agresor neviděl. Naštěstí měli u sebe mobilní telefon a zavolali na tísňovou linku 158. Operační důstojník vyslal ihned na místo hlídku a chlapce si do jejího příjezdu nechal na telefonu.
Policisté na místě zjistili, že muž se zbraní je také rybář, který se synem vyrazil na lov a přitom se posilňoval alkoholem. Provedená dechová zkouška prokázala hodnotu přes tři promile. Devětačtyřicetiletému muži, byla odebrána plynová zbraň a bude se zodpovídat z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.