Na silnici I/16 poblíž Nové Vsi se postupně převrátily dva kamiony, řidič jednoho z nich byl opilý

Na silnici I/16 poblíž Nové Vsi se postupně převrátily dva kamiony, řidič jednoho z nich byl opilý

V pondělí 8. dubna 2019 v půl třetí ráno došlo na silnici č. 1/16 na 40 km v katastru obce Sazená k dopravní nehodě nákladního automobilu Scania s návěsem Schmitz.

Třiatřicetiletý cizí státní příslušník jedoucí od obce Nová Ves ve směru na Velvary řídil nákladní vozidlo bezprostředně po požití alkoholického nápoje nebo v takové době po požití alkoholického nápoje, kdy mohl být ještě pod jeho vlivem, přičemž na rovném úseku nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem jízdní soupravy, nákladu a okolnostem, které mohl předvídat, se soupravou přejel vpravo na krajnici, kde postupně narazil přední částí vozidla do pěti přenosných dopravních značek a následně naboural do krajových svodidel.

Vlivem nárazu se jízdní souprava převrátila vpravo mimo vozovku a po travnatém porostu se sesunula dolů, kde zůstala opřena o svah.

Na místo přivolaní policisté provedli u řidiče dechové zkoušky, které byly s pozitivním výsledkem. Displej přístroje ukázal hodnoty 2,18, 2,53 a 2,26 promile.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Škoda byla vyčíslena na 310.000,- Kč.

Dopravní nehodu dál prošetřují policisté a cizinec je navíc podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Další nehoda kamionu o několik stovek metrů dále
Dopravní nehoda nákladního automobilu na boku, který vezl řepný šrot, byla ohlášena v 15:46. Nehoda se obešla bez zranění a bez vysypání nákladu. Na místě zasahovala jednotka HZS Kralupy nad Vltavou.

Silnice I/16 byla po dobu zásahu uzavřena kvůli vyprošťovacím pracím.

Foto: Policie ČR + Odtahová služba OPLT + HZS SČK

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG