V úterý odpoledne byla hlídka Městské policie Olomouc vyslána do městské části Chválkovice, kde si v jednom z bytových domů stěžoval muž na chování své podnapilé přítelkyně. Do telefonu muž řekl, že mu přítelkyně ničí majetek a fyzicky ho napadá. Po příjezdu na místo strážníci kontaktovali jak oznamovatele, tak i dotyčnou ženu.
Ta hlídce řekla, že měla s přítelem osobní spor. Žena byla zjevně pod vlivem alkoholu, což potvrdila i dechová zkouška s výsledkem rovných 2 promile.
Dotyčná se stále chovala agresivně a muž požadoval, aby opustila byt, ke kterému neměla žádný právní vztah.
Za asistence strážníků nakonec žena místo opustila a oznamovatel dále už nic nechtěl řešit.