Ve středu, krátce po půl jedné odpoledne, přijali policisté oznámení od pracovníka Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity o incidentu v budově fakulty. Do Joštovy ulice byly neprodleně vyslány nejbližší dostupné policejní hlídky. Zásah koordinoval velitel policie.
Podle prvotních informací se měl uvnitř budovy nacházet zahraniční student, který se pokusil o sebepoškození. V jeho jednání mu bránil další zahraniční student, který jej zároveň uklidňoval až do příjezdu policistů.
Dotyčný muž byl policejní hlídkou zajištěn a následně zdravotníky převezen na vyšetření do specializovaného zdravotnického zařízení.
V souvislosti s událostí nikomu nehrozilo žádné nebezpečí a nedošlo k žádné újmě na zdraví dalších osob. Případem se policisté nadále zabývají.
