Načmárané tagy „Krypl“ mu štěstí nepřinesly. Mladého sprejera dopadli policisté | Týdeník Policie

Načmárané tagy „Krypl“ mu štěstí nepřinesly. Mladého sprejera dopadli policisté

Načmárané tagy „Krypl“ mu štěstí nepřinesly. Mladého sprejera dopadli policisté

Policistům z obvodního oddělení Jaroměř se v těchto dnech podařilo objasnit případ sprejerství, kdy neznámý vandal v prvních dnech roku 2019 doslova počmáral celou prodejnu potravin v jedné ze čtvrtí Jaroměře.

Autor hanlivých nápisů, obrázků a značek rozhodně nebyl žádný poeta, s výběrem slov a jejich umístěním si příliš velkou hlavu nedělal. Nápisy barevnými fixami načmáral na výlohy, dveře, okna a další jen trochu volné plochy, co našel.

Majitelé objektu a prodejny tak vyčíslili způsobenou škodu na 25.000 korun. K osobě 21letého mladíka z Jaroměře policisty mimo jiné nakonec dovedly i záznamy z kamerových systémů. Muž se k činnosti přiznal, prý byl přitom velmi opilý a až následujícího dne zjistil, co vše onu novoroční noc tropil. Nicméně však zůstal zticha a nijak se své řádění nesnažil napravit. Příchod policistů po několika měsících jej značně překvapil.

Policisté z obvodního oddělení s ním zahájili trestní řízení pro přečin poškození cizí věci a mladíkovi hrozí až roční trest odnětí svobody, trest propadnutí věci nebo trest zákazu činnosti.

Foto: Policie ČR

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG