Ve čtvrtek 15. června proběhl v Rožnově p. R. další ročník Krajské soutěže dopravních policistů v řízení silničního provozu. Soutěž se skládala z části teoretické, kterou policisté splnili zpracováním znalostních testů a části praktické, při které museli prokázat své dovednosti přímo v křižovatce. Tentokrát policisté řídili křižovatku U Janíků, která se nachází poblíž tamního obvodního oddělení policie.
Soutěžního klání se zúčastnilo celkem deset soutěžících z dopravních inspektorátů z našeho kraje, které hodnotila odborná komise. Ta posuzovala praktickou část podle pěti kritérií, mezi které patří jednotlivé pokyny a pohyb v křižovatce, vystupování během převzetí a předání stanoviště, přesnost a srozumitelnost pokynů, ústroj policisty a v neposlední řadě zohlednění celkové dopravní situace v křižovatce včetně řešení případných komplikací.

Nejlepším regulovčíkem v Jihomoravském kraji je pprap. Petr Portl
První místo vybojoval pprap. Luděk Švec z dopravného inspektorátu v Kroměříži, který se společně s prap. Michalem Kopřivou z dopravního inspektorátu ve Zlíně, jenž byl druhý, zúčastní v září celorepublikového kola soutěže regulovčíků v Brně.
Pořadí jednotlivců:
pprap. Luděk Švec – DI Kroměříž
prap. Michal Kopřiva – DI Zlín
pprap. Michal Kunovjánek – DI Uherské Hradiště
Pořadí družstev:
Dopravní inspektorát Zlín
Dopravní inspektorát Kroměříž
Odbor služby dopravní policie Zlín