Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu? | Týdeník Policie

Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu?

Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu?

Od dvaadvacátého února prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu případ krádeže vloupáním. K události došlo, když byl oprávněný majitel tou dobou již několik dní s rodinou na dovolené. To je také důvodem, proč jsme se o krádeži dozvěděli s určitým časovým prodlením.

Naopak přínosem pro prošetřování je, že poškozený měl v bytě instalovanou kameru, která pachatele zachytila přímo při činu, aniž by to on sám věděl. Na videu je vidět, kterak se pachatel vloupání pohybuje po bytě při minimálním osvětlení s maximální opatrností, ale i tak velice důsledně a systematicky.

Postupně nenechavec prohledává všechny zásuvky, skříně i skříňky a také neopomněl nahlédnout do kteréhokoli zavazadla, které našel. Takto tento nezvaný host prohledal celý byt do posledního místa.

Z bytu si nakonec hledaný muž odnesl peníze a další jiné věci v podobě šperků a spotřební elektroniky v celkové hodnotě přesahující tři sta tisíc korun.

Kriminalisté sice do této doby provedli celou řadu úkonů k vypátrání pachatele, avšak bezvýsledně. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost.

Prosíme každého, kdo muže na záběru bezpečnostní kamery poznává, zná jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, ať nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Foto: Policie ČR

V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG