Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu? | Týdeník Policie

Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu?

Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu?

Od dvaadvacátého února prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu případ krádeže vloupáním. K události došlo, když byl oprávněný majitel tou dobou již několik dní s rodinou na dovolené. To je také důvodem, proč jsme se o krádeži dozvěděli s určitým časovým prodlením.

Naopak přínosem pro prošetřování je, že poškozený měl v bytě instalovanou kameru, která pachatele zachytila přímo při činu, aniž by to on sám věděl. Na videu je vidět, kterak se pachatel vloupání pohybuje po bytě při minimálním osvětlení s maximální opatrností, ale i tak velice důsledně a systematicky.

Postupně nenechavec prohledává všechny zásuvky, skříně i skříňky a také neopomněl nahlédnout do kteréhokoli zavazadla, které našel. Takto tento nezvaný host prohledal celý byt do posledního místa.

Z bytu si nakonec hledaný muž odnesl peníze a další jiné věci v podobě šperků a spotřební elektroniky v celkové hodnotě přesahující tři sta tisíc korun.

Kriminalisté sice do této doby provedli celou řadu úkonů k vypátrání pachatele, avšak bezvýsledně. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost.

Prosíme každého, kdo muže na záběru bezpečnostní kamery poznává, zná jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, ať nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Foto: Policie ČR

Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG