Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu? | Týdeník Policie

Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu?

Nepoznáte muže, který se vloupal do cizího bytu?

Od dvaadvacátého února prošetřují kriminalisté druhého policejního obvodu případ krádeže vloupáním. K události došlo, když byl oprávněný majitel tou dobou již několik dní s rodinou na dovolené. To je také důvodem, proč jsme se o krádeži dozvěděli s určitým časovým prodlením.

Naopak přínosem pro prošetřování je, že poškozený měl v bytě instalovanou kameru, která pachatele zachytila přímo při činu, aniž by to on sám věděl. Na videu je vidět, kterak se pachatel vloupání pohybuje po bytě při minimálním osvětlení s maximální opatrností, ale i tak velice důsledně a systematicky.

Postupně nenechavec prohledává všechny zásuvky, skříně i skříňky a také neopomněl nahlédnout do kteréhokoli zavazadla, které našel. Takto tento nezvaný host prohledal celý byt do posledního místa.

Z bytu si nakonec hledaný muž odnesl peníze a další jiné věci v podobě šperků a spotřební elektroniky v celkové hodnotě přesahující tři sta tisíc korun.

Kriminalisté sice do této doby provedli celou řadu úkonů k vypátrání pachatele, avšak bezvýsledně. Proto se nyní obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost.

Prosíme každého, kdo muže na záběru bezpečnostní kamery poznává, zná jeho totožnost, případně místo jeho pobytu či pohybu, ať nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Foto: Policie ČR

Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG