„Notorický ujížděč“ na motorce naboural při honičce v Praze do policejního vozu | Týdeník Policie

„Notorický ujížděč“ na motorce naboural při honičce v Praze do policejního vozu

„Notorický ujížděč“ na motorce naboural při honičce v Praze do policejního vozu

Přibližně pět minut po čtrnácté hodině si hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky všimla v oblasti Prahy 7 Holešovic motorkáře.

O tom policisté na základě místní znalosti věděli, že by měl mít vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Proto se péjáci rozhodli provést silniční kontrolu. Avšak stejně jako v předchozích případech, tak i tentokrát se motorkář snažil policistům zmizet a proto jejich pokyny k zastavení nerespektoval.

Motorkář před policisty ujížděl Argentinskou směrem do města, přes Hlávkův most až do Těšnovského tunelu. Tam už mu další hlídka policistů pohotovostní motorizované jednotky vytvořila v tunelové troubě směrem do Sokolovské ulice na Prahu 8 zátaras svým policejním autem.

Z dosavadních zjištěná vyplývá, že motorkář chtěl zřejmě ujet za každou cenu. Do policejního vozidla, které tvořilo zátaras, totiž narazil bez jakéhokoliv brždění. Tomu nasvědčuje fakt, že se policistům oddělení dopravních nehod nepodařilo do této doby najít jakoukoliv brzdnou stopu motocyklu.

Další prošetřování také potvrdilo původní domněnku policistů pohotovostní motorizované jednotky. Ke třicetiletému „motorkáři“ totiž policisté zjistili, že do této doby má vysloveny celkem čtyři zákazy řízení motorových vozidel. Dva už má takzvaně za sebou, třetí by mu měl končit letos v říjnu, na který navazuje čtvrtý s platností od letošního října až do roku 2019. Navíc má tento řidič, s ohledem na vyslovené zákazy řízená, zadržený řidičský průkaz.

Motorkář při střetu s policejním vozem utrpěl vážná zranění, pro která následně skončil v nemocnici. Tam také skončili dva policisté z nabouraného auta, ti „pouze“ s lehčími zraněními.

„Záchranáři u řidiče motocyklu zavedli žilní vstup, použili límec a vakuovou matraci a převezli jej k následné péči na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice na Vinohradech s mnohačetnými zraněními. Dva policisté z osobního vozu utrpěli lehká zranění a byli převezeni do motolské nemocnice,“ uvedla mluvčí ZZS HMP Jana Poštová.

Celou událost nyní prošetřují policisté oddělení dopravních nehod, kteří zjišťují příčiny popsané srážky a míru zavinění jejích jednotlivých aktérů. Celkový zákrok policistů také vyhodnocuje Odbor vnitřní kontroly pražské policie, což je v takovýchto případech běžné.

Foto: Týdeník Policie

Chebští kriminalisté provedli, na základě žádosti od německých kolegů, domovní prohlídku. Při té našli porcelán za osm milionů korun

Dne 13. listopadu 2019 během ranních hodin kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Chebu v součinnosti s ...

Dne 13. listopadu 2019 během ranních hodin kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Chebu v součinnosti s kriminální policí Hof na základě mezinárodní spolupráce se Spolkovou republiku ...

Olomoučtí celníci zajistili při silničních kontrolách dvě cisterny s lihem

Celníci prováděli v průběhu října běžné kontroly na silnici ve směru Olomouc – Lipník nad Bečvou, a to v blízkosti ...

Celníci prováděli v průběhu října běžné kontroly na silnici ve směru Olomouc – Lipník nad Bečvou, a to v blízkosti obce Kocourovec. Vytipovali si ke kontrole nákladní vozidlo s cisternovým ...

Manželům se nelíbilo, že jim chce před domem zaparkovat cizí žena. Ta měla muže v reakci na slovní urážku udeřit pěstí a následně ho pokousat

Spor o parkovací místo v Králově Poli zaměstnal v pondělí večer strážníky MP Brno. Manželská dvojice údajně ...

Spor o parkovací místo v Králově Poli zaměstnal v pondělí večer strážníky MP Brno. Manželská dvojice údajně nelibě nesla, že se před jejich domem snaží odstavit své auto jiná řidička. Po ...

Size: XS SM MD LG