Českobudějovičtí policisté zachránili muže, který spadl do řeky | Týdeník Policie

Českobudějovičtí policisté zachránili muže, který spadl do řeky

Českobudějovičtí policisté zachránili muže, který spadl do řeky

V neděli, krátce po druhé hodině ranní, vyslal operační důstojník policisty z hlídkového oddělení k břehu řeky Vltavy u Sokolského ostrova v Českých Budějovicích, kde měl podle oznámení svědka spadnout do řeky muž, který se po strmém svahu nemohl dostat na břeh a hrozilo mu utonutí.

Na místo ihned vyjely dvě dvoučlenné hlídky policistů. Ti na místě nakontaktovali oznamovatele, a ten je dovedl k místu, kde měl muž spadnout. V řece policisté skutečně spatřili muže, který byl po krk ve vodě a sotva se držel dlažebních kostek strmého svahu. Venkovní teplota byla již v mínusových hodnotách a muž evidentně ztrácel sílu a přestával postupně komunikovat. Policisty z hlídkového oddělení během chvíle doplnili kolegové z obvodního oddělení České Budějovice město, a společnými silami vytvořili živý řetěz a snažili se muže vytáhnout po strmém a kluzkém svahu na břeh do bezpečí. Ten však vůbec nespoluprapracoval a podle pozdějších slov už jednoduše neměl sílu. Policisté z vozidla vytáhli záchranné lano, které kolem něj obmotali, a z řeky ho ve špatně přístupném terénu vytáhli. Následně ho zabalili do termofolií a zahřívali do příjezdu zdravotnické záchranné služby.

Zachráněný muž policistům po jeho vytažení z vody řekl, že než si ho někdo všiml a zavolal pomoc, mohl být ve vodě až 20 minut, přivolaný lékař konstatoval, že byl velmi podchlazený, a policisté mu svým jednáním pravděpodobně zachránili život.

Dále vypověděl, že si k řece došel „odskočit“ uklouzla mu noha a spadl do ní. Kdyby si ho nevšiml oznamovatel a nepřivolal pomoc, mohlo ho jeho „odskočení si“ stát zdraví a možná i život.

Policistům z oddělení hlídkové služby a obvodního oddělení České Budějovice – město, patří velké poděkování za perfektně odvedenou práci.


Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG