Letovičtí policisté pomohli s AED při záchraně lidského života | Týdeník Policie

Letovičtí policisté pomohli s AED při záchraně lidského života

Letovičtí policisté pomohli s AED při záchraně lidského života

Na tísňovou linku zdravotnické záchranné služby v pondělí nad ránem volal muž z obce Vranová, jehož manželka náhle ztratila vědomí a přestala dýchat.

Volající začal podle instrukcí operátorky na tísňové lince svoji ženu resuscitovat. Na místo byla ke spolupráci přizvána i hlídka policie z Letovic, neboť se v tom okamžiku nacházela nejblíže ze všech složek zařazených v systému „First responder s AED“. Na místo policisté dorazili do pěti minut a ihned po příjezdu převzali resuscitaci za pomoci automatizovaného externího defibrilátoru. Tento doporučil podání výboje.

Na místo přispěchali i místní dobrovolní hasiči a pomáhali při resuscitaci podáváním kyslíku až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Nakonec se ve spolupráci se záchranáři podařilo u ženy obnovit základní životní funkce.

Tento zásah opět potvrdil význam a funkčnost systému „First responder s AED“. Díky profesionální spolupráci složek integrovaného záchranného systému dostala zachráněná žena šanci na návrat zpět do běžného života.


V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG