Mimoňští policisté v prosinci opět pomohli s AED při záchraně lidského života | Týdeník Policie

Mimoňští policisté v prosinci opět pomohli s AED při záchraně lidského života

Mimoňští policisté v prosinci opět pomohli s AED při záchraně lidského života

Dne 16. prosince loňského roku ve 12.21 vyslalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje na žádost zdravotnické záchranné služby hlídku mimoňských policistů k asistenci zdravotníkům s automatickým externím defibrilátorem (označovaným též AED). Pomoc nutně potřebovala 63letá žena z Mimoně, která doma zkolabovala.

Praporčík Pavel Šilhánek a podpraporčík Dominik Dobrov dorazili do jejího rodinného domku za tři minuty po přijetí telefonátu operačního důstojníka. Na uvedené adrese byl přítomen i manžel pacientky. Žena ležela v obývacím pokoji na podlaze v bezvědomí a nedýchala. Praporčík Šilhánek okamžitě zahájil její srdeční masáž a jeho kolega mezitím připravil k použití defibrilátor a ruční křísící přístroj ambuvak.

Poté, co ženě nalepili na tělo elektrody, přístroj vyhodnotil nutnost podání elektrického výboje. Do příjezdu sanitního vozu zdravotnické záchranné služby přístroj ženě podal elektrický výboj celkem pětkrát. Mezi nimi policisté pokračovali v srdeční masáži a poskytování umělého dýchání s využitím ambuvaku. Na srdeční masáži se se zdravotníky po jejich příjezdu ještě střídali do doby, než se lékaři podařilo stabilizovat životní funkce pacientky. Tu potom zdravotnická záchranná služba letecky transportovala do Krajské nemocnice v Liberci.

Lékař policistům za jejich rychlé a profesionální provedení asistence poděkoval. Poskytnutím kvalitní a intenzivní první pomoci dokázali ženu udržet při životě do příjezdu sanity. Úspěšní v tom ale byli v minulosti i jejich kolegové ze stejného oddělení. Mimonští policisté se tak mohou pochlubit tím, že zachránili už čtyři lidi, kteří se ocitli v přímém ohrožení života. Mezi nimi byla i 12letá dívka, které v roce 2017 začalo doma v noci náhle selhávat srdce.

Od počátku zavedení systému „AED pro Liberecký kraj“ v březnu 2017 do prosince loňského roku policisté Libereckého kraje zachránili s využitím defibrilátorů 7 lidských životů.

Foto: Policie ČR

Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG