Mladý plzeňský policista zachránil na výletě na Šumavě život cyklistovi, pomohli také další svědci | Týdeník Policie

Mladý plzeňský policista zachránil na výletě na Šumavě život cyklistovi, pomohli také další svědci

Mladý plzeňský policista zachránil na výletě na Šumavě život cyklistovi, pomohli také další svědci

Policista, který si v sobotu odpoledne vyrazil ve svém volnu na výlet, zachránil život cyklistovi, který zřejmě přestal ovládat své kolo a ve vysoké rychlosti spadl na silnici.

Cyklista narozený v roce 1957 sjížděl v sobotu 19. října 2019 před třetí hodinou odpoledne šumavské kopce. Z jednoho z kopců jel muž zřejmě moc rychle, přestal ovládat své elektrokolo a havaroval. Upadl přímo na silnici, a jelikož neměl cyklistickou helmu, při pádu si vážně poranil hlavu a začal silně krvácet.

Naštěstí jel kolem mladý muž v autě, kdy se shodou okolností jednalo o policistu obvodního oddělení Plzeň Doubravka, který si ve svém volnu vyrazil s kamarádem a s přítelkyní na výlet.

Policista zraněnému cyklistovi ihned poskytl první pomoc. Jeho zdravotní stav se rychle zhoršoval a několikrát upadl do bezvědomí.

Policista společně s ostatními svědky celé události sportovce stabilizoval a následně předal záchranářům. Díky skvělé práci všech zúčastněných osob cyklista přežil.

Foto: Policie ČR

Moravskoslezští policisté se při bezpečnostní akci zaměřili na přecházení kolejiště

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava kontrolovali při bezpečnostním opatření především dodržování zákazu ...

Policisté z oddělení hlavní nádraží Ostrava kontrolovali při bezpečnostním opatření především dodržování zákazu přecházení přes koleje v místech, kde přecházení není povoleno. Tato speciální ...

Policejní psovodi Moravskoslezského kraje vsadili na vzdělávání

Uplynulý rok 2019 byl pro psovody Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje rokem, v němž si připomněli ...

Uplynulý rok 2019 byl pro psovody Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje rokem, v němž si připomněli 10. výročí založení Oddělení služební kynologie v rámci novodobé organizační ...

Size: XS SM MD LG