Ocenění za záchranu života si převzali dva českobudějovičtí strážníci | Týdeník Policie

Ocenění za záchranu života si převzali dva českobudějovičtí strážníci

Ocenění za záchranu života si převzali dva českobudějovičtí strážníci

trážníkům Městské policie České Budějovice Janu Plánskému a Eriku Hiekovi se v pátek 12. července dostalo ocenění za záchranu lidského života. Oběma strážníkům poděkoval a předal pamětní medaile náměstek primátora Statutárního města České Budějovice Mgr. Juraj Thoma.

Strážníci Jan Plánský a Erik Hieke byli ve čtvrtek 27. června 2019 vysláni k případu muže, který se svému kamarádovi svěřil s úmyslem ukončit svůj život. Po příjezdu na místo strážníci na balkoně bytu v Otavské ulici nalezli muže v bezvědomí. Vysvětlení jim poskytli přítomní svědci – muž, který událost oznamoval a partnerka ležícího muže. Ta se strážníkům svěřila, že její přítel požil větší množství alkoholu a neuvedené množství léků. Strážníci u něj okamžitě zkontrolovali životní funkce. Po zjištění, že muž dýchá, ho uložili do zotavovací polohy a kontrolovali průchodnost dýchacích cest až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Zdravotníkům pak předali všechny zjšitěné informace. Osmadvacetiletý muž byl následně převezen do českobudějovické nemocnice. Celý případ si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté.

Letos se tak jedná již o druhé ocenění, které strážníci Jan Plánský a Erik Hieke obdrželi. Na konci listopadu jim byly uděleny medaile II. stupně Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje. Oběma se dostalo této pocty za spolupráci s krajským ředitelstvím na úseku prevence kriminality a zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti.

Foto: Policie ČR

Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG