Policista chtěl muži zachránit život, ten ho ale napadl | Týdeník Policie

Policista chtěl muži zachránit život, ten ho ale napadl

Policista chtěl muži zachránit život, ten ho ale napadl

Mladý muž stál na železničním mostě a chtěl skočit na tramvajovou trať. Po hodině a půl si to rozmyslel a napadl policistu, který mu chtěl pomoci.

Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání pro přečin násilí proti úřední osobě a přečin poškození cizí věci. Obviněným je 31letý muž ze severu Plzeňska.

Operační důstojník vyslal policisty dne 8. prosince 2019 v osm hodin večer na Klatovskou třídu v Plzni. Měl se zde nacházet muž, který chtěl zřejmě spáchat sebevraždu. Stál za zábradlím na železničním mostě a vykřikoval, že skočí na tramvajovou trať.

Na místo se sjely hlídky, vyjednavač a kolega ze služební kynologie. Mladý muž se choval agresivně a často se mu měnila nálada. Při vyjednávání s policisty, aby z mostu slezl, hodil svůj mobilní telefon do vozovky, kdy telefon zasáhl čelní sklo policejního vozidla. Také bylo zjevné, že je pod vlivem alkoholu.

Asi po hodině a půl muž přelezl zábradlí zpět a po zdánlivě ukončeném vyjednávání napadl nejblíže stojícího policistu. Policista, který se muži snažil pomoci a probíral s ním jeho životní situaci, zareagoval pohotově a útok vykryl. Policisté muže následně zadrželi.

Foto: Policie ČR

Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG