Policista z Dálničního oddělení Mirošovice zachránil řidiče z hořícího nákladního vozu | Týdeník Policie

Policista z Dálničního oddělení Mirošovice zachránil řidiče z hořícího nákladního vozu

Policista z Dálničního oddělení Mirošovice zachránil řidiče z hořícího nákladního vozu

Na 7,5. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu, u Čestlic na Praze východ, došlo v pondělí dopoledne k dopravní nehodě nákladního automobilu a kamionu.

Nákladní vůz začal po střetu hořet. Na místo okamžitě vyjely jednotky HZS SČK ze stanice Říčany, HZS Praha ze stanic Chodov a Modřany a dobrovolné jednotky JSDH Průhonice a JSDH Říčany. Povolány byly posádky záchranné služby a k místu vyrazili také policisté z Dálničního oddělení Mirošovice.

A právě dálniční policisté z Mirošovic byli na místě jako první. pprap. Jan Brzoň vyprostil řidiče z kabiny hořícího nákladního automobilu poté, co teleskopickým obuškem rozbil boční okénko. O muže se následně starala jeho kolegyně Lenka.

Hasiči po svém příjezdu nasadili k zásahu dva vodní „C“ proudy a jeden vysokotlaký proud s pěnou. Deset minut od příjezdu na místo se jim podařilo dostat požár pod kontrolu.

Po dobu zásahu hasičů byla dálnice D1, ve směru na Prahu, zcela uzavřena. Poté byl zprůjezdněn levý jízdní pruh.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 1,4 milionu korun. Příčinou požáru byla dopravní nehoda. O úklid dálnice, především od zboží, které se vysypalo z hořícího nákladního vozu, se postarali silničáři.


Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG