Policisté našli v tratolišti krve muže v bezvědomí, resuscitací mu zachránili život | Týdeník Policie

Policisté našli v tratolišti krve muže v bezvědomí, resuscitací mu zachránili život

Policisté našli v tratolišti krve muže v bezvědomí, resuscitací mu zachránili život

Ve čtvrtek 12. září 2019, krátce po dvacáté hodině, obdrželi důstojníci Integrovaného operačního střediska v Liberci oznámení o možném výtržnictví v jedné z libereckých restaurací.

Na místo byla okamžitě vyslána nejbližší policejní hlídka. Byli to tři muži zákona z Oddělení hlídkové služby Krajského ředitelství policie Libereckého kraje pprap. Václav Mareš, pprap. Antonín Trojan a nstržm. Patrik Krch. Policisté okamžitě vyrazili na místo, přičemž ještě v průběhu jízdy je operační důstojníci informovali o nových a zásadních skutečnostech případu. O několik málo minut později již vůz s modrými majáky mířil k restauraci, nedaleko centra města, kde se měl incident odehrát.

Na libereckém Rybníčku přijíždějící policisté spatřili u průchodu k restauraci na zemi ležícího muže. Rozsáhlé tratoliště krve, v němž se muž nacházel, jasně dokazovalo, že každá vteřina nazbyt, může mít zásadní vliv na další vývoj zdravotního stavu zraněného. Policisté se okamžitě zraněnému vrhli na pomoc.

Rozdělení rolí bylo v tu chvíli zásadní. Zejména pak z důvodu efektivity záchrany života, zajištění místa a prostoru, ale také případná ochrana samotných policistů při výkonu jejich práce.

Jeden z policistů okamžitě vyrozuměl zdravotnickou pomoc, druzí dva začali poskytovat zraněnému, který nejevil známky života, předlékařskou první pomoc. Kromě zaškrcení hlubokého řezného poranění na paži mladého muže, který upadl do bezvědomí, začali policisté s resuscitací. Proškolení na poskytování první pomoci začali s nepřímou masáží srdce. O několik málo okamžiků později se u zraněného podařilo obnovit srdeční i dechovou činnost a to ještě před příjezdem zdravotníků. Policistům tak nezbývalo než udržet zraněného muže při vědomí a pokud možno zabránit zhoršení jeho zdravotního stavu do doby, než na místo dorazí zdravotničtí specialisté.
To se také podařilo a 28letého zraněného muže policisté o několik málo okamžiků později předali Zdravotnické záchranné službě.

Případ, na jehož prověřování se podíleli také policisté z místně příslušného obvodního oddělení, byl po zadokumentování založen ad acta, neboť nebylo zjištěno naplnění skutkové podstaty trestného činu či jiného protiprávního jednání. Z průběhu prověřování policisté zjistili také to, že si zdravotní komplikace 28letý muž z Opavska způsobil sám a řešil tím tak jistý rozkol v partnerském soužití.

Foto: Policie ČR

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG