Policisté vytáhli na Štědrý den muže z řeky Sázavy. Aby se k němu dostali, půjčili si pramici | Týdeník Policie

Policisté vytáhli na Štědrý den muže z řeky Sázavy. Aby se k němu dostali, půjčili si pramici

Policisté vytáhli na Štědrý den muže z řeky Sázavy. Aby se k němu dostali, půjčili si pramici

Na Štědrý den 24. prosince 2019 jistě nezapomenou zručští policisté praporčík Radek Filip a praporčík Lukáš Peřina.

V uvedený den policisté přijali oznámení krátce před 16. hodinou z tísňové linky 158, že v obci Horka II se nachází v řece Sázavě neznámý muž, u něhož hrozí utonutí. Ihned vyjeli na místo. Propátrávali oblast řeky Sázavy a zanedlouho spatřili muže stojícího uprostřed řeky. Protože navázání kontaktu s ním bylo neúspěšné, požádali policisté místního občana o poskytnutí pramice. Společně pak osobu z vodního toku vytáhli.

Zachráněnému policisté poskytli první pomoc a po příjezdu zdravotnické služby ho předali do jejich péče.

Policisté z Obvodního oddělení Zruč nad Sázavou, praporčík Radek Filip a praporčík Lukáš Peřina, svým včasným a profesionálním zásahem zabránili možnému neštěstí a uchránili lidský život.

O zručských policistech:
praporčík Radek Filip – inspektor Obvodní oddělení Zruč nad Sázavou, 42let, ve výkonu služby 20 let, mezi jeho zájmy patří myslivost a rybářství.

praporčík Lukáš Peřina – vrchní asistent Obvodní oddělení Zruč nad Sázavou, 25let, ve služebním poměru 3roky, ve svém volnu motorkář a spolehlivý kamarád, který se rád učí novým věcem.

„Jsem na své policisty a jejich čin po právu hrdý, oba mají velmi jemné sociální cítění a pomohli by určitě každému,“ uvedl vedoucí zručského oddělení npor. Martin Šťastný ke svým policistům.

Touto cestou bychom rádi poděkovali majiteli pramice, který ochotně loď policistům zapůjčil. Svým postojem pomohl ke šťastnému konci tohoto příběhu.

Foto: Policie ČR

Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG