Od Dacie se v Českém Těšíně za jízdy odpojil přívěsný vozík, na chodníku srazil dva chodce | Týdeník Policie

Od Dacie se v Českém Těšíně za jízdy odpojil přívěsný vozík, na chodníku srazil dva chodce

Od Dacie se v Českém Těšíně za jízdy odpojil přívěsný vozík, na chodníku srazil dva chodce

Dne 22. 3. 2019 v 13:30 hodin v Českém Těšíně na ulici Tovární řídil 51letý muž vozidlo Dacia s přívěsem BOB a z dosud nezjištěných příčin došlo za jízdy k odpojení přívěsu, který vyjel vlevo mimo komunikaci a na chodník.

Zde narazil do dvou chodců ve věku 63 a 70 let, kteří utrpěli zranění a zdravotníci je převezli k ošetření do nemocnice.

U účastníků nehody policisté provedli dechové zkoušky s negativním výsledkem. U řidiče byl proveden také orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který byl s negativním výsledkem. Další okolnost a příčiny nehody jsou předmětem prověřování kriminalistů ve spolupráci s dopravními policisty.

Přívěsný vozík, který měl platnou STK do 1/2019, policisté zajistili pro potřeby znaleckého zkoumání.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Posádky ZZS MSK zasahovaly v pátek 22. března odpoledne u dopravní nehody se dvěma zraněnými na Karvinsku. V půl druhé odpoledne převzalo krajské zdravotnické operační středisko informaci o dvou chodcích v Českém Těšíně, kteří byli zraněni odpojeným přívěsným vozíkem. Na pomoc ihned vyjela nejbližší posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékařský tým z Karviné.

Přívěsný vozík se při jízdě odepnul od osobního vozidla a srazil okolojdoucí chodce – třiašedesátiletého muže a o sedm let starší ženu. Oba přitom utrpěli poranění dolních končetin, zůstali ale při vědomí. Posádky zdravotnické záchranné služby jim poskytly přednemocniční neodkladnou péči a po provedeném ošetření zajistily transport obou pacientů do nemocnice v Třinci.


V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG