Odcizené peníze si žena na Chrudimsku schovala do vaginy

Odcizené peníze si žena na Chrudimsku schovala do vaginy

Policisté z Chrudimska se v pondělí setkali s netradičním případem, kdy si podezřelá žena měla vsunout nalezené peníze do tělesné dutiny.

Co tomu předcházelo? Plastovou obálku s šesti tisíci korunami ponechala klientka zařízení pro seniory (na přání vedení hlinského domova uvádíme, že se případ nestal v Domově seniorů Drachtinka, Hlinsko) na topení, na 10 minut se vzdálila, ale po návratu už nic nenašla. Obálka s penězi i složenkami byla pryč. Věc oznámila nejen zaměstnancům domu pro seniory, ale i policistům, kteří se jí začali zabývat.

Podezření ze strany pečovatelů padlo na konkrétní osobu, která se v místě pohybovala a o niž věděli, že jede do Hlinska. Před tamní poliklinikou ji našla zaměstnankyně penzionu, která ji z krádeže obálky osočila. Kolegům z Hlinska 68letá žena vše popírala, bylo zřejmé, že s nimi nejedná pravdivě, proto se do prověřování zmizelých peněz vložili i kriminalisté. Možná pojem „kriminálka“ už přivodil strach a obavu z vážnosti situace a proto padlo přiznání.

Co s nálezem udělala? Cestou údajně složenky roztrhala a vyházela do odpadkových košů, peníze si samozřejmě schovala. Kam? Na toaletě zdravotnického zařízení je dle jejich slov sbalila do ruličky, omotala toaletním papírem a vsunula do vaginy. K nalezeným 6 tisícům přidala i jednu svou tisícikorunovou bankovku.

Po přiznání bankovky dobrovolně vydala. Za trestný čin zatajení nálezu jí hrozí roční odnětí svobody.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG