Opakovaně usedal za volant s platným zákazem řízení, soud ho poslal do vazby | Týdeník Policie

Opakovaně usedal za volant s platným zákazem řízení, soud ho poslal do vazby

Opakovaně usedal za volant s platným zákazem řízení, soud ho poslal do vazby

Řidič neunikl pozornosti opavských policistů, neboť za volant měl usedat opakovaně i přes uložený zákaz činnosti (spočívající v zákazu řízení motorových vozidel).

Po 11. hodině dne 24. 5. 2019 v Opavě zaregistrovala hlídka 24letého řidiče, který se nejprve snažil skrýt za volant automobilu zn. Daewoo. Posléze měl řidič zastavit a přesednout si na sedadlo spolujezdce. V průběhu kontroly policisté zjistili, že muž má uložen zákaz činnosti, spočívající v zákazu řízení motorových vozidel do června roku 2023. Orientační zkouška k přítomnosti drog byla pozitivní v ukazateli amfetamin, metamfetamin. Policisté muže zadrželi.

Po shromáždění důkazů si muž vyslechl sdělení podezření pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve věci bylo vedeno zkrácené přípravné řízení, muž měl opakovaně řídit vozidla přes uložený zákaz činnosti (naposledy toto jednání řešili opavští policisté 28. 4. 2019 rovněž v Opavě). Zákaz řízení vozidel byl muži uložen opakovaně. Státní zástupce podal soudu návrh na potrestání muže. Soud v Opavě dnes rozhodl o vzetí muže do vazby, kam byl nato policisty eskortován. Aktuálně muži hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.


V pražských Košířích došlo nezávisle na sobě k nehodě dvou posádek záchranářů

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek ...

V Plzeňské ulici v pražských Košířích došlo bohužel v pátek odpoledne, nezávisle na sobě, k nehodám dvou posádek pražských záchranářů. K první nehodě došlo v Plzeňské ulici, u křižovatky s ...

Muž chtěl zpátky do léčebny. Zapálil kontejner, lehl si do trávy a sledoval hasiče

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v ...

Zpět do léčebny se za každou cenu chtěl vrátit devětatřicetiletý muž z Hodonínska. V úterý odpoledne proto v blízkosti kroměřížské nemocnice úmyslně zapálil papír v plastovém kontejneru na ...

Size: XS SM MD LG