Opilý muž měl po sporu na ulici v Jihlavě vystřelit z plynové pistole na jiného muže

Opilý muž měl po sporu na ulici v Jihlavě vystřelit z plynové pistole na jiného muže

V sobotu 27. října zasahovali policisté v Jihlavě v lokalitě ulice Na Kalvárii, kde došlo ke střelbě z plynové pistole. Po čtvrté hodině odpoledne přijali na tísňové lince 158 oznámení, že se po ulici pohybuje muž se zbraní a střílí. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Policisté poskytli pomoc napadenému muži, který měl drobnější zranění, a přivolali zdravotnickou záchrannou službu.

Podezřelého muže policisté velmi rychle vypátrali a dopadli na ulici Mlýnská. Zbraň, kterou měl u sebe, policisté zajistili, jednalo se o plynovou pistoli. Podezřelý sedmatřicetiletý muž byl pod vlivem alkoholu, policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 1,59 promile alkoholu. Opilého muže odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Zraněného jednatřicetiletého muže převezli zdravotníci na ošetření do nemocnice.

Policisté místo činu ohledali a zadokumentovali. Na základě dosavadního šetření zjistili, že podezřelý muž šel po ulici Na Kalvárii, kde náhodně potkal dva muže. Dali se do rozhovoru, který se změnil ve spor a poté ve slovní konflikt. Na vyhrocenou situaci sedmatřicetiletý muž zareagoval tak, že vytáhl plynovou zbraň a začal s ní manipulovat. Vystřelil, zasáhl jednatřicetiletého muže, kterého zranil, a utekl.

Na místo poté byli přivoláni policisté, kteří pomohli zraněnému, a vypátrali a zajistili podezřelého muže. Případ policisté v současné době šetří jako podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, případ prověřují. Sedmatřicetiletý muž je dále podezřelý ze spáchání přestupku, a to v souvislosti s tím, že manipuloval se zbraní, když byl pod vlivem alkoholu. Také toto protiprávní jednání policisté šetří.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG