Opilý řidič BMW způsobil v Pardubicích sérii nehod, zadrželi ho tamní strážníci | Týdeník Policie

Opilý řidič BMW způsobil v Pardubicích sérii nehod, zadrželi ho tamní strážníci

Opilý řidič BMW způsobil v Pardubicích sérii nehod, zadrželi ho tamní strážníci

Hlídka Městské policie Pardubice v úterý v noci zadržela nebezpečného řidiče, který pod vlivem alkoholu způsobil sérii dopravních nehod.

Opilec za volantem poškodil minimálně 5 vozidel, zranil dítě a strážníci při jeho zadržení museli použít donucovací prostředky.

Strážníci si všimli podezřelého vozidla v ulici Na Drážce. Viditelně nabourané černé BMW se sunulo v protisměru od kruhového objezdu u věznice, kde se krátce předtím v protisměru čelně střetlo s jiným vozidlem. Hlídka se pokusila vozidlo zastavit, ale jeho řidič na opakované výzvy nereagoval, naopak přidal plyn a přímo před strážníky naboural do betonového květináče. V šílené jízdě dále pokračoval a naboural několik dalších vozidel.

Za křižovatkou ulic Věry Junkové a Luční svou jízdu definitivně zakončil nárazem do zaparkovaného vozidla. Strážníci muže z vozidla museli dostat za použití donucovacích prostředků a vzápětí jej omezit na osobní svobodě. Muž se i nadále choval arogantně, agresivně, strážníkům i policistům hrubě nadával a vyhrožoval známostmi se soudci.

Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu 2,18 promile alkoholu v dechu. Postarat se strážníci museli i o psa, kterého s sebou ve vozidle převážel. Vzhledem k podezření z několika trestných činů byl muž předán policistům k dalšímu šetření.

Foto: MP Pardubice

Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG