Osmý ročník Dne bezpečí a pořádku je v Mělníku již minulostí

Osmý ročník Dne bezpečí a pořádku je v Mělníku již minulostí

Osmý ročník Dne bezpečí a pořádku byl na novém místě, kam přišlo program i prezentaci všech složek navštívit přes 1600 zájemců o práci nejen IZS. O zážitky nebyla nouze. Realizační tým, čítající přes 160 lidí, se postaral o bohatý program, jak na stáncích, tak i při ukázkách.

Na břehu řeky návštěvníky ohromil zásah strážníků Městské policie Mělník proti opilému člověku a děti pak uklidnil jejich úžasný Lvíček. Návštěvníci shlédli ukázky psovodů Územního odboru PČR Mělník zaměřené na poslušnost jejich čtyřnohých pomocníků i zadržení pachatele, které vzápětí mohli porovnat s prací psovodů Celní správy pro Středočeský kraj při vyhledávání ukrytých tabákových výrobků. Pak se pozornost všech zaměřila na vodní hladinu, kde hasiči Územního odboru HZS Mělník ukázali záchranu tonoucí osoby a vysvětlili všem, jak postupovat, když se do podobné situace dostanou.

Primář a operátorka dispečinku ZZS Mělník s dětmi nacvičili, jak správně komunikovat s tísňovou linkou a řada zájemců, kteří si živou komunikaci chtěli vyzkoušet, nebrala konce. Pak už ukázková plocha patřila dramatičtějším případům. Policisté Pořádkové jednotky Územního odboru PČR Mělník zakročili proti pachateli, který odcizil vozidlo a prchal.

Mobilní skupina Celní správy zadržela prchajícího pachatele s nelegálním zbožím a taktéž si s ním podle zákona poradila. Hasiči připravili ukázku hašení kapalin, která měla velký preventivní význam a úspěch u návštěvníků, kteří se dozvěděli, jak správně uhasit hořící pánev s olejem a co dělat v případě hoření dalších látek.

Celý program završila společná ukázka hasičů, záchranářů a dopravních policistů, která přenesla pozornost všech přítomných k nehodě vozu Škoda Yeti, v němž se nacházela zaklíněná zraněná řidička. Záchranáři a hasiči postupovali rychle, ale opatrně, od zajištění životních funkcí, komunikaci se zraněnými až k jejich vyproštění po odstřižení střechy vozu a odvoz zraněného do přistavené sanitky. Vše za spolupráce s dopravními policisty zajišťujícími uzavření prostoru a následné vyšetření nehody. Realita ukázky a komentář odborníků objasnil přítomným, jak to probíhá v praxi.

Den bezpečí a pořádku měl své kouzlo i na prezentačních stáncích, kde se dala nahlédnou výstroj, výzbroj a vybavení jednotlivých složek, ale i plnit různé úkoly seznamující s realitou každodenního pracovního života všech zastoupených. Výuka první pomoci Českým červeným křížem – Oblastním spolkem Mělník, program Centra seniorů Mělník umožňující vžít se do kůže seniora nebo si vyzkoušet paměť a její trénování, ale i možnost otestovat si dopravní předpisy u zkušebních komisařů Odboru dopravních a správních agend Městského úřadu Mělník doplnilo i dopravní hřiště BESIP Týmu a možnost vyzkoušet trenažér přetočení automobilu při nehodě či všemožné simulátory.

Chybět nemohla ani nabídka programu nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Služeb prevence města Mělníka, soutěžní sportovní stanoviště studentů Gymnázia J. Palacha či stanoviště Sboru dobrovolných hasičů z Vehlovic a preventivní stánek HZS Středočeského kraje. Strážníci simulovali brýlemi opilost různého stupně či stav po požití drog a hasiči s policisty prezentovali různé druhy lodí pro zásah na vodní hladině. Mnoho zajímavostí si letos bylo možné prohlédnout i na stánku Celní správy, která přijela na akci poprvé.

A kdo se zajímal o především o techniku, tak měl možnost ji celé dopoledne studovat u Městské policie Mělník, Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje – výjezdového stanoviště Mělník, Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje – Územního odboru Mělník a Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje – Územního odboru Mělník, ale i nově u Trans Hospitalu Plus v mobilním záchranném prostředku BVP, který svou velikostí nešel přehlédnout.

Jsme velice rádi, že se nám povedlo i na novém místě návštěvníky zaujmout a věříme, že pro příští rok připravíme opět zajímavý program.

Foto: IZS Mělník

Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG