Pekařská dodávka na D1 v Praze narazila zezadu do kamionu, řidiče transportoval do nemocnice vrtulník LZS

Pekařská dodávka na D1 v Praze narazila zezadu do kamionu, řidiče transportoval do nemocnice vrtulník LZS

Na 2. kilometru dálnice D1, u sjezdu na Jižní město, došlo v pondělí k vážné dopravní nehodě. Při té narazil ze zatím neznámých příčin řidič pekařské dodávky zezadu do kamionu.

Na místo okamžitě vyjela jednotka HZS Praha ze stanice Chodov, posádka RZP ZZS HMP, hlídky Policie ČR a MP Praha a na místo vzlétl vrtulník LZS Kryštof 01.

Provoz na dálnici ve směru do centra Prahy byl zastaven. V opačném směru stála v levém pruhu vozidla složek IZS, a tak byl provoz sveden do pravých jízdních pruhů. I tak se ale v obou směrech vytvořila dlouhá kolona.

Hasiči vyprostili zaklíněného řidiče dodávky a předali ho do péče pražským záchranářům. Zasahující lékař u pacienta zjistil vážná mnohačetná poranění, včetně úrazu hlavy. 24letý muž byl uveden do umělého spánku, připojen na umělou plicní ventilaci a po ošetření byl letecky přepraven do Ústřední vojenské nemocnice Střešovice.

Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření dálničních policistů z Mirošovic, pod které tento úsek dálnice spadá.

Dodávku museli zpod kamionu „vytrhnout“ hasiči pomocí svého technického automobilu.

Foto: Týdeník Policie

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG