Po cyklostezce na Orlickoústecku ujížděl policistům Ford. Za volantem seděl muž se zákazem řízení | Týdeník Policie

Po cyklostezce na Orlickoústecku ujížděl policistům Ford. Za volantem seděl muž se zákazem řízení

Po cyklostezce na Orlickoústecku ujížděl policistům Ford. Za volantem seděl muž se zákazem řízení

V Pardubickém kraji policisté opět pronásledovali ujíždějící vozidlo. Tentokrát to bylo na Orlickoústecku a ani tento řidič neujížděl bezdůvodně.

Modrého vozidla Ford Focus si policisté z Oddělení hlídkové služby Ústí nad Orlicí všimli v Černovíru a rozhodli se jej zkontrolovat.

Řidič však na znamení dávané k zastavení nereagoval, svoji rychlost ještě zvýšil a začal ujíždět směrem k Ústí nad Orlicí. Řidiči nevadilo ani to, že jede po cyklostezce. Zhruba dvouminutová honička chvílemi až stokilometrovou rychlostí skončila v zahrádkářské kolonii za bývalou cihelnou.

Řidičem vozidla byl 25letý muž, který má vysloven zákaz řízení motorových vozidel do března roku 2021. Následně provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek byl také pozitivní a to na THC a amfetamin/metamfetamin. Policisté řidiče v souvislosti s pozitivním orientačním testem vyzvali k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření, což on odmítl.

Za usednutí za volant v době vysloveného zákazu řízení policisté řidiči sdělili, ve zkráceném přípravném řízení, podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Jeho další jednání (odmítnutí odborného vyšetření a nereagování na výzvu policie k zastavení) bylo oznámeno správnímu orgánu.


Provoz na dálnici D1 zastavil požár návěsu kamionu

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na ...

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli hasiči k hlášenému požáru návěsu na dálnici D1 nedaleko Hulína ve směru na Brno. K události vyrazily dva cisternové vozy profesionálních hasičů ze ...

Policisté na Rokycansku vypátrali podezřelého z útoku v pražské tramvaji

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost ...

Na základě vyhodnocení zajištěných stop na místě činu a operativním vyšetřováním kriminalisté zjistili totožnost muže, který je podezřelý z útoku v tramvaji a vyhlásili ho do celostátního ...

Strážníci v Brně našli psa ve zbídačeném stavu. V kotci chybělo krmeni i voda, zvíře žilo ve vlastních výkalech

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném ...

Podezřením z týrání psa se v tomto týdnu zabývali brněnští strážníci. V řečkovické zahradě našli v kotci obehnaném mříží silně podvyživeného zlatého retrívra, který působil velmi zanedbaně. ...

Size: XS SM MD LG